CHLOREK MAGNEZU – życie ukryte w kuracji z magnezem

Król życia”, tak o magnezie wyrażał się profesor Julian Aleksandrowicz (założyciel Polskiego Towarzystwa Magnezjologicznego), jednocześnie podkreślając, iż niemalże cała populacja polskiej ludności cierpi na jego niedobór! Czym jest tajemniczy chlorek magnezu?

Właściwości chlorku magnezu

Chlorek magnezu to związek wykazujący niezwykłe właściwości i od lat ceniony ze względu na swój zbawienny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Niniejsza substancja oddziałuje na zwiększenie sił witalnych oraz odporności, a dodatkowo zapobiega procesom przedwczesnego starzenia się skóry. Magnez stanowi bowiem niezbędny składnik, który pomaga nam zachować równowagę w gospodarce wapniowo – fosforanowo – magnezowej, wpływając tym samym na prawidłowy poziom homeostazy naszego organizmu.

Historia Ojca Beno

Tym razem rozpocznijmy od pewnej historii z życia wziętej, a mianowicie od historii Ojca Beno. Lekarze zdiagnozowali u niego zwapnienie wyrostków kręgowych, potocznie nazywane „dziobami papugi”. Jak usłyszał, jedyną formą obchodzenia się z tą dolegliwością jest stosowanie silnych środków przeciwbólowych. W ciągu 10 lat stan chorobowy pogłębił się tak znacznie, iż silny ból uniemożliwiał Ojcu Beno normalne funkcjonowanie. Próbował różnych metod łagodzenia nieznośnych dolegliwości, niestety bezskutecznie. Żadna pozycja, czy to stojąca, siedząca, czy leżąca, żadne ułożenie ciała nie przynosiły najmniejszej ulgi. Traf chciał, że w Porto Alegre na Kongresie Naukowym jezuitów, Ojciec Beno spotkał Ojca Juarez. Polecił mu on bardzo prostą kurację polegającą na przyjmowaniu chlorku magnezu (Roztwór Delbet). Nie mając nic do stracenia, Ojciec Beno postanowił spróbować. Rano i wieczorem zażywał dawkę chlorku magnezu. Znaczną poprawę swojego stanu Ojciec Beno zaobserwował już po 20 dniach kuracji. Po dniach 40 po bólu nie było śladu, a po 10 miesiącach kuracji, jak sam to ujmuje, mógł wyginać się jak wąż! Chlorek magnezu przetransportował zastały nadmiar wapnia do właściwych dla niego miejsc w organizmie, w efekcie czego „dzioby papugi” zostały usunięte. Poprawie uległ ogólny stan zdrowia Ojca Beno. Powrócił prawidłowy puls, poprawiła się jakość krwi, zniknęły kolki wątrobowe, a sam ozdrowiały jezuita stał się weselszy, pełniejszy życia, wigoru i siły. Odtąd Ojciec Beno postanowił dzielić się swoją wiedzą i nieść pomoc tym, których dotknęły podobnie nieprzyjemne i trudne sytuacje.

Jak stosować chlorek magnezu w kuracji?

Chlorek magnezu przyjmujemy doustnie przez okres od 3 do 8 miesięcy, przy dziennej dawce 100ml, a w przypadku ostrych stanów chorobowych zwiększamy dawkę nawet do 300ml na dzień. Przygotowany roztwór przechowujemy w lodówce w szklanym naczyniu pod przykryciem. Roztwór możemy przyrządzić raz w miesiącu ( 80g chlorku magnezu rozpuszczamy w 3l wody) bądź raz na 10 dni ( 27g chlorku magnezu na 1l wody). W kuracji podstawowej, przez pierwsze 3 dni przyjmujemy 50ml roztworu, następnie zwiększamy dawkę do 100ml. W przypadku przewlekłych stanów chorobowych, w ciągu pierwszego tygodnia przyjmujemy 3x100ml, drugiego 2x100ml, a w następnych 1x100ml. Należy pamiętać, by codzienne dawki roztworu przyjmować w kilku, małych porcjach, wówczas są najefektywniej przyswajane. Głównie w celu zniwelowania słonogorzkiego smaku, ale również, by ułatwić wchłanianie magnezu, roztwór można dodawać do posiłków, soków, czy napojów. Dla ludzkiego organizmu chlorek magnezu jest najbardziej naturalną postacią magnezu.

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.