Chojnickie nekropolie w przeddzień Wszystkich Świętych

Na cmentarzach przy ulicy Kościerskiej – tj. cmentarzu komunalnym i cmentarzu parafialnym – trwają przygotowania do jutrzejszej celebracji uroczystości Wszystkich Świętych. Groby są już ozdobione licznymi zniczami i wiązankami. W przeddzień Święta Zmarłych jeszcze wiele osób zajmuje się czyszczeniem pomników. Przy pobliskich stoiskach, jak co roku, królują chryzantemy.

Cmentarz komunalny zdaje się oczekiwać na jutrzejsze święto. Groby są już przystrojone, a bliscy zmarłych dokonują ostatnich wglądów. Nieco inaczej sprawa przedstawia się na cmentarzu parafialnym. Trwają tam bowiem jeszcze czyszczenia pomników i wynoszenie ostatnich śmieci. Jednak większość grobów jest już odświeżona, ozdobiona zniczami i kwiatami.

Warto mieć na uwadze, że ulica Kościerska nie umożliwia jutro postoju samochodom. Już dzisiaj pojawiły się tam taśmy i barierki. Natomiast cmentarz komunalny udostępnia swój parking. Gościnę zapewniają także firmy Dro-Bet i Mistral. Miejsca udostępnią też pobliskie parkingi. Kościół parafialny nie posiada swojego parkingu, w związku z czym będzie można zaparkować przy hurtowni farb i lakierów, przy hotelu „Olimp” oraz na parkingu przy targowisku. Tego dnia nie nastąpią żadne zmiany w kursowaniu autobusów.

przez Jacek

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.