Co szykuje dla nas PORD w 2021 roku?

Mimo że Chojnicki oddział PORD funkcjonuje tylko nieco ponad cztery miesiące, dzieje się tam sporo. Jak wygląda zdawalność? Jakie zmiany zapowiadają się w najbliższym czasie?

Nowość – szkolenia w Chojnicach
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią PORD w Chojnicach ruszą szkolenia. We wtorek 2 lutego startuje pierwsza edycja szkolenia Kierowanie ruchem drogowym. Jest ono skierowane między innymi do osób działających w imieniu zarządcy drogi oraz osób wykonujących roboty na drodze na zlecenie lub za zgodą zarządcy drogi, pracowników kolejowych na przejeździe kolejowym, osób nadzorujących bezpieczne przejście dzieci przez jezdnię oraz pilotów podczas wykonywania czynności związanych z pilotowaniem przejazdu pojazdu nienormatywnego. W sobotę 6 lutego odbędzie się Szkolenie kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego (popularne -6 punktów karnych). Udział w szkoleniu powoduje zmniejszenie liczby punktów karnych o 6. Ze szkolenia mogą skorzystać osoby posiadające prawo jazdy co najmniej rok, które mają na swoim koncie nie więcej niż 24 punkty karne. Szkolenie można odbyć raz na 6 miesięcy. W kolejny weekend, 13-14 lutego, odbędzie się Kurs reedukacyjny w zakresie problematyki alkoholowej oraz przeciwdziałania narkomanii. Kurs skierowany jest dla osób, które kierowały pojazdem w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu i otrzymały skierowanie/decyzję starosty.

Przybywa chętnych na egzamin

Do tej pory w Chojnicach przeprowadzono 1008 egzaminów teoretycznych i aż 1739 egzaminów praktycznych. Ponieważ wciąż przybywa kandydatów na kierowców, Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego ogłosił rekrutację na egzaminatora. Będzie to już piąty egzaminator w Chojnicach. Obecnie na egzamin w Chojnicach czeka się nieco ponad miesiąc. Dyrekcja PORD przypuszcza, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest wyższy poziom zdawalności. Chojnice wciąż wypadają najlepiej na tle Gdyni i Gdańska.

Jazdy próbne coraz popularniejsze
Jazda próbna to możliwość wjazdu na teren placu manewrowego PORD. Można z niej skorzystać tylko w obecności instruktora nauki jazdy (np. tego, który przygotowuje kursanta do egzaminu). W praktyce oznacza to, że w ramach kursu na prawo jazdy można przyjechać na plac manewrowy ośrodka egzaminowania i oswoić się z przestrzenią, a tym samym poczuć się pewniej na egzaminie. Kandydat na kierowcę ma możliwość spokojnego przećwiczenia zadań egzaminacyjnych wykonywanych na placu manewrowym. Są to: przygotowanie do jazdy, sprawdzenia stanu technicznego podstawowych elementów pojazdu odpowiedzialnych bezpośrednio za bezpieczeństwo jazdy, ruszanie z miejsca oraz jazda pasem ruchu do przodu i tyłu (tzw. rękaw), ruszanie z miejsca do przodu na wzniesieniu.

Angelika Černá

marketing@pord.pl

foto (pord.pl)

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.