Jak być młodym kierowcą w dobie podwyżek?

Życie młodych kierowców nie jest łatwe, przede wszystkim ze względu na bardzo wysoką składkę ubezpieczeniową, która spędza im sen z powiek. Czy można jakoś ją obniżyć? Jak sobie radzić w dobie podwyżek jako niedoświadczony, młody kierowca rozpoczynający swoją przygodę z motoryzacją? Mamy na to kilka wskazówek.

Pohamuj ambicje

Marzy Ci się dynamiczny samochód z mocnym silnikiem o dużej pojemności? Cóż, nie jesteś sam – podobne marzenia motoryzacyjne dotyczą wielu młodych osób. Jeśli jednak nie chcesz płacić ogromnych składek na OC, odłóż realizacje tych ambitnych planów na przyszłość, bo na obecnym etapie mogą Cię wiele kosztować. Wyliczenia przeprowadzone w kalkulatorze składki OC wyraźnie pokazują bowiem, że polisa dla samochodu z silnikiem o dużej pojemności, o sportowym charakterze, jest zawsze droższa niż dla miejskiego auta z niewielką jednostką napędową.

Wypracuj zniżki

Kluczem do taniego OC są zniżki ubezpieczeniowe. Można je uzyskać za bezszkodową jazdę – wystarczy kilka lat kontynuowania polisy bez wypadku, kolizji czy szkody na koncie, żeby uzyskać maksymalne zniżki, które w większości towarzystw wynoszą 60%. Każda szkoda skutkuje natomiast podwyżką składki, i to przez kilka lat, z czego wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy.

Obniż składkę dzięki drugiemu właścicielowi

Skoro wypracowanie wysokich zniżek wymaga kilkuletniej jazdy bez szkód, na samym początku przygody motoryzacyjnej młody kierowca i tak musi opłacić drogie OC – chyba że zarejestruje auto nie tylko na siebie, ale również na drugiego właściciela. Aby uzyskać oczekiwany efekt w postaci tańszego ubezpieczenia, drugi właściciel powinien mieć wysokie zniżki za bezszkodową jazdę. Trzeba jednak pamiętać, że w razie szkody zniżki tracą po równo obaj kierowcy, a nie tylko sprawca wypadku, kolizji czy stłuczki.

Wybieraj najtańsze OC

Bez względu na wiek należy poszukiwać jak najtańszego ubezpieczenia. W znalezieniu najkorzystniejszej cenowo oferty pomagają internetowe porównywarki, z których możesz skorzystać z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu. Jeżeli preferujesz bardziej tradycyjne metody, najtańsze OC wyszuka dla Ciebie agent ubezpieczeniowy.

Unikaj podwójnego OC

Jeżeli nie chcesz płacić za dwie polisy jednocześnie, po nabyciu auta i wykupieniu nowego ubezpieczenia zrezygnuj z polisy poprzedniego właściciela. W przeciwnym razie będziesz musiał opłacać dwa ubezpieczenia do czasu, aż nie wypowiesz wcześniejszej umowy. Dowiedz się więcej, na czym polega podwójne OC według kalkulator-oc-ac.auto.pl i jak uniknąć kłopotów z nim związanych.

 

(art. sponsorowany)

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.