Kaszubska Marszruta na liście najlepszych szlaków rowerowych

Z dumą informujemy, że Kaszubska Marszruta zrealizowana przez Powiat Chojnicki znalazła się na liście sześciu najlepszych szlaków rowerowych w Polsce. Czytamy o tym na blogu podróżniczym Znajkraj. Autorzy zwracają uwagę nie tylko na walory przyrodnicze, ale także na oryginalne przystanki rowerowe, kładki i mosty, w tym efektowny pieszo-rowerowy most na Brdzie w Męcikale. Podkreślają też, że na trasie nie brakuje tablic z informacjami o odwiedzanych miejscach. Ich uwadze nie umknął też fakt, że jest to inwestycja zrealizowana przez samorząd powiatowy przy współudziale lokalnych partnerów, podczas gdy autorem największych szlaków rowerowych w Polsce są zazwyczaj samorządy wojewódzkie, mające dużo większe możliwości.

– Cieszę się ze zrealizowanego pomysłu budowy sieci ścieżek rowerowych. Było to możliwe dzięki współpracy powiatu z gminami, przychylności samorządu województwa i determinacji. Stworzyliśmy subregionalny produkt turystyczny sieć tras rowerowych „Kaszubska Marszruta”, która jest pozytywnie postrzegana przez znawców tras rowerowych. To powód do dumy, ale także wyzwanie, aby się o nią troszczyć i rozwijać – mówi Starosta Chojnicki Marek Szczepański.

Oprócz marszruty na liście najlepszych szlaków rowerowych w Polsce znalazły się też: Velo Dunajec – Małopolska, Szlak wokół Tatr – Małopolska, Blue Velo – Pomorze Zachodnie Wiślana Trasa Rowerowa – Małopolska, Trasa Pojezierzy Zachodnich – Pomorze Zachodnie Green Velo – Polska wschodnia. Jesteśmy więc w doborowym towarzystwie.

https://www.znajkraj.pl/najlepsze-szlaki-rowerowe-w-polsce

źródło: Starostwo Powiatowe w Chojnicach

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.