Kino w ChCK wśród najlepszych w Polsce

Wiele osób zastanawiało się, jak kino w Chojnickim Centrum Kultury poradzi sobie po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej rozbudową siedziby przy Swarożyca 1. Wprawdzie powstał nowoczesny obiekt, a wielu dotychczasowych widzów stęskniło się za oglądaniem filmów na dużym ekranie, ale wyniki otwartego ponownie kina stały pod znakiem zapytania.

Okazało się jednak, że w pierwszych ośmiu miesiącach bieżącego roku frekwencja w chojnickim kinie dopisuje, w dodatku nawet lepiej niż w innych polskich kinach, dysponujących tylko jedną salą.

Tak było w przypadku filmu pt. „Król lew”. Produkcję The Walt Disney Company w Chojnickim Centrum Kultury na przełomie lipca i sierpnia obejrzało ponad 7.300 osób, co było najlepszym wynikiem spośród wszystkich kin jednosalowych w Polsce. Warto przypomnieć, że podobny sukces w Chojnicach wcześniej odnotował m.in. film „Zwierzogród”.

Od początku tego roku kino w ChCK odwiedziło łącznie już ponad 60 tys. widzów. To również najlepszy wynik od czasu cyfryzacji chojnickiego kina. W najlepszym całym roku przed remontem kino odwiedziło 75 tys. osób. Jeśli pozytywna tendencja się utrzyma, to również ten rekord wkrótce zostanie pobity.

Dyrektor ChCK Radosław Krajewicz podkreśla, że rekordowa frekwencja, to suma lojalności widzów z Chojnic i regionu oraz zaangażowania pracowników kina, którzy zwłaszcza w święta i weekendy dają z siebie wszystko, żeby klienci mogli odpocząć i przyjemnie spędzić czas.

„Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w tym roku odwiedzili nasze kino i zapraszam na kolejne nowości filmowe. Przy okazji dziękuję też pracownikom kina za ich zaangażowanie” mówi dyrektor Krajewicz.

W najbliższych miesiącach w kinie Chojnickiego Centrum Kultury będzie można zobaczyć tak atrakcyjne tytuły, jak „Polityka” Patryka Vegi, animacja Disney’a „Kraina lodu 2”, czy „Gwiezdne wojny: Skywalker Odrodzenie”.

Łukasz Sajnaj

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.