Medale smakują sławą

Irmina Mrózek Gliszczyńska i Magdalena Kwaśna z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego odebrały w piątek (22 grudnia) nagrody z rąk Wiceburmistrza Edwarda Pietrzyka. Wtórowała im trzecia nagrodzona – z dziedziny tańca – Monika Michalewicz, nauczycielka tańca nowoczesnego.

Edward Pietrzyk odczytał życzenia oraz podziękowania w imieniu Arseniusza Finstera i złożył kwiaty na ręce laureatek.

Najlepsze żeglarki, którym poświęcone było spotkanie w ratuszu, godzinę wcześniej odebrały podobne nagrody z rąk Starosty Stanisława Skai.

Irmina Mrózek Gliszczyńska jest mistrzynią świata seniorów w żeglarstwie klasy 470, w 2017 roku. Chojnicka reprezentantka może się poszczycić dwiema nominacjami, o których wspomniano na piątkowym spotkaniu u burmistrza. Oprócz nominacji w 83 plebiscycie Przeglądu Sportowego, w którym Irmina bierze udział wspólnie z partnerką z załogi jachtu – Agnieszką Skrzypulec – chojnicka żeglarka jest też laureatką nagrody Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

O duchu rywalizacji opowiedziała Monika Michalewicz, jako trenerka i opiekunka dzieci. – W ostatnich latach chyba najbardziej ucieszyły mnie sukcesy na konkursach sztuki baletowej. Dzieci były oceniane wówczas przez artystów zasłużonych dla kultury polskiej, czyli tylko i wyłącznie soliści najlepszych polskich teatrów, bądź teatrów zagranicznych – podkreśliła laureatka.

W uroczystości u burmistrza uczestniczyli także: radni z komisji kultury i sportu – Maria Błoniarz-Górna, Kazimierz Jaruszewski, Bogdan Kuffel i Marek Szank oraz kierownik Referatu Kultury i Sportu – Zbigniew Buława.

Podczas spotkania, na prośbę Marka Szanka, Irmina Mrózek Gliszczyńska złożyła autograf na egzemplarzu Przeglądu Sportowego. To wyróżnienie trafi do gabloty Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach.

przez Jacek

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.