Na sierpień 2019r.

08 sierpnia
Gorąco zapraszamy na XXII Festiwal Piosenki Żeglarskiej w Charzykowach. Specjalnie dla najmłodszych fanów muzyki szantowej wystąpi zespół Klang.
Początek koncertu o godzinie 19:00.
Miejsce: Amfiteatr Letni im. Ottona Weilnanda w Charzykowach, ul. Długa 35.

08 sierpnia
Wiejski Dom Kultury w Swornychgaciach zaprasza na cykliczne „Czwartkowe Wieczory Kaszubskie”. Spotkania na których nie unikniemy ludowej muzyki, zabaw, żartów i degustacji regionalnych potraw, rozpoczynają się zawsze o godzinie 18:00 przed Kaszubskim Domem Rękodzieła Ludowego w Swornychgaciach.

09 sierpnia
Serdecznie zapraszamy na XXII Festiwal Piosenki Żeglarskiej w Charzykowach.
Na Starym Rynku w Chojnicach o godzinie 14:00 – Koncert Chojnicka Scena Finałowa – Usłyszymy: Armstrong Patent, Fucus, Majtki Bosmana, Perły i Łotry.
Natomiast w Charzykowach od godziny 19:00 zaprezentują się: Fucus, Klang, Old Marinners, Stonehenge, Własny Port.
Miejsce: Stary Rynek w Chojnicach, Amfiteatr Letni im. Ottona Weilnanda w Charzykowach, ul. Długa 35.

09 sierpnia
Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy wieczór z muzyką. Najpiękniejsze melodie musicalowe i duety operetkowe wsparte dawką dobrego humoru, to oferta, której nie możecie Państwo przegapić. W programie „W pewien piękny, letni wieczór”, wystąpią dla Państwa: Anna Malus-Wróblewska (mezzosopran), Krzysztof Filasiński (baryton) oraz Sergij Morozow (piano). To doskonałe wprowadzenie w koncertową atmosferę Dni Sępólna Krajeńskiego. Gwarantujemy wrażenia estetyczne na najwyższym poziomie.
Początek koncertu o godzinie 17:00.
Miejsce: Molo spacerowe w Sępólnie Krajeńskim.

10 sierpnia
Uprzejmie zapraszamy na XXII Festiwal Piosenki Żeglarskiej.
Na Starym Rynku w Chojnicach o godz. 11:00 odbędzie się przegląd konkursowy. Wystąpią: Banana Boat, Old Marinners, Stonehenge, Własny Port.
Natomiast w Charzykowach od godziny 19:00 zaprezentują się: Armstrong Patent, Banana Boat, Majtki Bosmana, Perły i Łotry, Ryczące Dwudziestki. Po północy koncert kontynuowany będzie w Tawernie Buchta w Charzykowach, zagrają tam: Armstrong’s Patent, Majtki Bosmana, Ryczące Dwudziestki.
Miejsce: Stary Rynek w Chojnicach, Amfiteatr Letni im. Ottona Weilnanda w Charzykowach, ul. Długa 35, Tawerna Żeglarska Buchta, Charzykowy, Jeziorna 56/2.

10 sierpnia
To już dziewiąta edycja Chojnickich Nocy Operetkowych – tradycyjnie nie zabraknie pięknej muzyki i wspaniałych głosów. W tym roku specjalnie na tę okazję przyjadą także znakomici goście z zagranicy. Tego nie wolno przegapić!
Dzień 1 – Wesoła Wdówka – Ferenc Lehar„Wesoła Wdówka” – najsłynniejsze sceniczne dzieło Franza Lehara, operetka, której wszystkie arie i pieśni to niezaprzeczalne światowe przeboje – m.in. Ach, kobietki, Pieśń o Willi czy cudowny walc, nucony pod każdą długością geograficzną Usta milczą, dusza śpiewa. Wiadomość o przyjeździe do Paryża, bogatej i pięknej wdowy po bankierze wstrząsa mieszańcami. Aby zatrzymać majątek w księstwie zostaje uknuta intryga, która zakłada wydanie za mąż Hanny Glawari za rodaka… Jednak, nie wszystko biegnie po myśli spiskujących… Przedstawienie z udziałem solistów Operetki Śląskiej, sceny krakowskiej, wrocławskiej i warszawskiej oraz tancerzy Baletu Opery Lwowskiej. Bogata scenografia, doskonałe kostiumy oraz zabawne libretto uzupełniają całość tego arcydzieła sztuki operetkowej. Przyjazne widowisko dostarcza kilku godzin rozrywki i przyjemności wszystkim melomanom.
Wykonawcy: Jolanta Kremer – Hanna Glawari, Oskar Jasiński – Hrabia Daniło, Monika
Rajewska – Walentyna, Ireneusz Miczka – Baron Mirko Zeta, Bartosz Nowak – Kamil de Rossillon, Jerzy Gościński – Niegus, Marcin Kotarba – Cascada, Jarosław Tyran – St. BriocheTancerze Imperial Lviv Ballet, Mirosław Kril – dyrygent, Orkiestra Symfoników Bydgoskich.
Początek wydarzenia o godzinie 20:00.
Miejsce: Fosa Miejska Chojnice, ul. Grobelna.

11 sierpnia
Dzień Drugi Chojnickich Nocy Operetkowych – VIVA ITALIA! Włoscy artyści i włoska muzyka w Chojnicach! Zabrzmią wielkie włoskie arie operowe, utwory opiewające piękno kraju o kształcie buta i urokliwe pieśni neapolitańskie, uwielbiane przez publiczność, która wcieli się zapewne chętnie w chór rodem z La Scali! Wystąpią znakomici włoscy artyści – sopranistka Antonella de Chiara oraz wirtuoz akordeonu Armando Rizzo. Nie zabraknie także wybitnych przedstawicieli naszego kraju, zaśpiewa Marta Ustyniak (sopran) oraz Adam Sobierajski (tenor). To będzie prawdziwa włoska muzyczna uczta!
Wykonawcy: Antonella de Chiara – sopran (Włochy), Armando Rizzo – akordeon (Włochy), Marta Ustyniak – sopran, Adam Sobierajski – tenor, Marek Czekała – dyrygent, Emilia Czekała – prowadzenie, Orkiestra Symfoników Bydgoskich.
Początek wydarzenia o godzinie 20:00.
Miejsce: Fosa Miejska Chojnice, ul. Grobelna.

16 sierpnia
W ramach 4 Kolejki rozgrywek o mistrzostwo Fortuna I Ligi Chojniczanka Chojnice zagra na Stadionie Miejskim z drużyną Bruk-Bet Termalica Nieciecza.
Początek spotkania godzina 20:00.
Miejsce wydarzenia: Stadion Miejski w Chojnicach, ul. Mickiewicza 12.

17 sierpnia
CZW RAP NIGHT to największe wydarzenie hip-hopowe na środkowym Pomorzu, które co roku przyciąga do Człuchowa coraz większą publikę i znakomitych artystów z pierwszej ligi rapowej. Atmosfery, której zaznacie podczas CZW RAP NIGHT, nie znajdziecie nigdzie indziej, więc każdego, kto ma możliwość pojawienia się 17 sierpnia br. w Człuchowie, gorąco zachęcamy! Do tego line-up’y tej imprezy są bardzo ciekawe, wymieszane i na pewno każdy z Was znajdzie coś dla siebie.
Natomiast ceny biletów (30/35/40 PLN) są zdecydowanie jednymi z najniższych cen w całym kraju. Nic tylko odwiedzać Człuchów i bawić się na CZW RAP NIGHT.
Początek wydarzenia o godzinie 18:00.
Miejsce: Stadion OSiR, Człuchów, ul. Szkolna 1.

21 sierpnia
W ramach 5 Kolejki rozgrywek o mistrzostwo Fortuna I Ligi Chojniczanka Chojnice zagra na Stadionie Miejskim z drużyną Miedź Legnica.
Początek spotkania godzina 20:00.
Miejsce wydarzenia: Stadion Miejski w Chojnicach, ul. Mickiewicza 12.

22 sierpnia
Wiejski Dom Kultury w Swornychgaciach zaprasza na cykliczne „Czwartkowe Wieczory Kaszubskie”. Spotkania na których nie unikniemy ludowej muzyki, zabaw, żartów i degustacji regionalnych potraw, rozpoczynają się zawsze o godz. 18:00 przed Kaszubskim Domem Rękodzieła Ludowego w Swornychgaciach.

24 sierpnia
Promocja Regionu Chojnickiego oraz Starostwo Powiatowe w Chojnicach zapraszają na piąty Rajd Kaszubską Marszrutą. W tym roku trasę przygotował Pan Dyrektor Sebastian Matthes. Biegnie ona z Chojnic do skrzyżowania drogi na Zaporę w Mylofie. Tam dołączają cykliści z Brus i Czerska. Razem już podążają do Funki. Na parkingu przy ośrodku Mikomania dołączają rowerzyści z Konarzyn i już wszyscy przez Charzykowy zmierzają do celu – Parku Tysiąclecia w Chojnicach. Tam posiłek, zabawy, konkursy i dalszy udział w atrakcjach Święta Powiatu Chojnickiego. Po udziale w poprzednich rajdach Leszka Piaseckiego, Ryszarda Szurkowskiego, Zenona Jaskuły i Tadeusza Mytnika czas na kolejnego wielkiego Mistrza. W tym roku potwierdził swój udział Mieczysław Nowicki dwukrotny medalista olimpijski oraz dwukrotny medalista Mistrzostw Świata.
Wpisowe 10 złotych.
Zgłoszenia w Promocji Regionu Chojnickiego.
Początek wydarzenia o godzinie 10:00.
Miejsce: Park Tysiąclecia w Chojnicach.

24 sierpnia
Chojnickie Centrum Kultury oraz Bractwo Rycerskie herbu TUR mają zaszczyt zaprosić na 13 Turniej Rycerski. W trakcie turnieju odbędą się imprezy towarzyszące, m.in. warsztaty Chojnickiego Centrum Kultury, pokazy tańca i zabawy plebejskie, warsztaty Harcerskiego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Funce. Odwiedzić będzie można Namiot Edukacyjny Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Przedstawiona zostanie również inscenizacja oblężenia Chojnic z 1466 roku.
Miejsce wydarzenia: Fosa Miejska w Chojnicach.

24 sierpnia
Wiejski Dom Kultury w Swornychgaciach zaprasza na Międzynarodowy Festiwal Bluesa „Blues w Sworach”.
Początek o godzinie 19:00.
Miejsce: Amfiteatr Letni w Swornychgaciach.

25 sierpnia
W ramach 6 Kolejki rozgrywek o mistrzostwo Fortuna I Ligi Chojniczanka Chojnice zagra na Stadionie Miejskim z drużyną Puszcza Niepołomice.
Początek spotkania godzina 18:00.
Miejsce wydarzenia: Stadion Miejski w Chojnicach, ul. Mickiewicza 12.

30 sierpnia
W ramach 7 Kolejki rozgrywek o mistrzostwo Fortuna I Ligi Chojniczanka Chojnice zagra na Stadionie Miejskim z drużyną GKS Tychy.
Początek spotkania godzina 20:00.
Miejsce wydarzenia: Stadion Miejski w Chojnicach, ul. Mickiewicza 12.

31 sierpnia
Zarząd Osiedla Kolejarz Prochowa w Chojnicach zaprasza wszystkich mieszkańców osiedla jak również Chojnic na imprezę osiedlową „Koniec Wakacji 2019”, która odbędzie się na placu przy boisku Orlik w godzinach 13:00-18:00. W programie darmowe atrakcje takie jak: dmuchane zjeżdżalnie, kule wodne, plac zabaw, popcorn, wata cukrowa i wiele innych.
Początek wydarzenia o godzinie 13:00.
Miejsce: Orlik, Chojnice, Jedności Robotniczej 1a.

Wyszczególnione imprezy są wydarzeniami planowanymi. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zmiany terminów dokonane przez organizatorów.

Kolejna dawka wydarzeń we wrześniu.

Zapraszamy !

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.