Polityka mała i duża

Polityka mała i duża

Za nami sesja absolutoryjna. Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej nie poparł wniosku o udzielenie absolutorium Burmistrzowi Finsterowi. Główne argumenty to naszym zdaniem: nadmierne zadłużanie miasta, nieterminowa realizacja inwestycji, brak budowy mieszkań komunalnych, brak zrównoważonego rozwoju całego miasta oraz realizacja inwestycji, którym daleko do priorytetowych dla mieszkańców. Z bólem muszę podkreślić, że na chojnickich osiedlach są zadania czekające na realizację nawet od kilku dekad. Co roku okazuje się, że ważniejsze są inne inwestycje, a obietnice składane mieszkańcom od lat mają drugorzędne znaczenie. To, na co szczególnie zwróciłem uwagę, to brak jasnej strategii i wizji jak mają wyglądać Chojnice za 20-30 lat. Jakie Chojnice chcemy zostawić następnemu pokoleniu? Pewne jest tylko jedno. Z roku na rok jest nas mniej – w 2019 roku ubyło prawie 0,5% chojniczan ☹

Czy to jeszcze wolność czy już niewolnictwo?

To pytanie jakie rozgrzało lokalną społeczność po wypowiedzi Burmistrza Miasta Chojnice w sprawie przyjęcia bądź nieprzyjęcia jakichkolwiek rozwiązań wobec środowisk lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów (LGBT). Pytanie w tym temacie skierował przedstawiciel partnerskiego miasta Emsdetten. Temat był kontynuowany również na sesji. Moje zdanie w tym temacie jest jedno – szacunek należy okazywać każdemu człowiekowi! Bez względu na jego przynależność narodową, wyznanie religijne, rasę czy też orientację seksualną.
Ale pytanie postawione przez naszego partnera zagranicznego, czy też idąc dalej – uzależnianie współpracy partnerskiej miast czy też finansowania wspólnych przedsięwzięć od przyjmowania bądź nieprzyjmowania konkretnej treści uchwał są już formą uprzedmiotowienia. To jest nieakceptowalne. Stąd już prosta droga do współczesnej formy niewolnictwa ekonomicznego.
Pamiętajmy, że w Polsce nie ma żadnych rozwiązań prawnych dyskryminujących kogokolwiek, z jakichkolwiek powodów. To samo dotyczy środowisk lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów (LGBT). Niestety lobbing ideologii ww. środowisk w ostatnich latach ma spowodować ich uprzywilejowanie wobec innych. A uprzywilejowując jednych, dyskryminujemy innych. Pamiętamy z historii do czego to doprowadziło…
Zupełnie inną sprawą jest ochrona tradycyjnej rodziny, składającej się z kobiety i mężczyzny oraz dzieci, która pozwala na dalszy rozwój Polski. I jako taka znajduje się pod ochroną prawną. Stąd konieczność podejmowania działań przez władze na każdym szczeblu w celu właściwej ochrony, zabezpieczenia społecznego i ekonomicznego polskich rodzin. Rodzice mają prawo decydować w jakim duchu chcą kształcić swoje dzieci. Instytucje publiczne nie są upoważnione do propagowania ideologii LGBT w jakiejkolwiek formie.

Wybory prezydenckie. Jak będzie Polska?

To pytanie nasuwa się przed drugą turą wyborów prezydenckich, w której zmierzą się Prezydent Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. Każdy z nich reprezentuje inny pogląd na przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Dla Andrzeja Dudy ogromne znaczenia ma nasza historia, tradycja, wiara, kultura oraz oparcie na ponadczasowych wartościach. To one są fundamentem, na którym należy budować naszą teraźniejszość i przyszłość – Polskę opartą na wartościach i bezpieczeństwie międzynarodowym.
Z drugiej strony Rafał Trzaskowski, który podkreśla, że to co było nie ma znaczenia i liczy się tylko przyszłość. Nic ponadto, brak konkretów i straszenie, że „podobno” będzie gorzej (wielokrotnie powtórzone w czasie jego wizyty w Chojnicach). No cóż, gorzej już było i liczę, że już nie wróci.

Gorąco zachęcam do udziału w głosowaniu w dniu 12 lipca. Dla mnie wybór jest prosty – moim kandydatem jest Andrzej Duda – #ŁączyNasPolska!

Bartosz Bluma

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.