Spektakl „Nic nas tu nie trzyma”

 

„Nic nas tu nie trzyma” to realizacja dramatu Marka Branda inspirowanego powieścią „Pamiętniki Adama i Ewy”, którą napisał Mark Twain w 1906 roku. Twain w sposób humorystyczny ukazał losy naszych prarodziców od momentu stworzenia aż do momentu wygnania z Raju.

Marek Brand w swoim dramacie kładzie większy nacisk na relacje, jakie zachodzą pomiędzy naszymi bohaterami. Mówi o rodzącym się jednym z najsilniejszych uczuć w relacji ludzi – miłości. Akcja sztuki dzieje się w ogrodzie, którego właścicielem jest tajemniczy Pan. Czy Pan to Bóg? Czy losy naszych bohaterów są zdeterminowane kaprysami tajemniczego Pana? Marek Brand przedstawia własną, czasami nostalgiczną, ale nie pozbawioną humoru wersję Księgi Rodzaju.

Tę lekką, zabawną, ale też wzruszającą minipowieść Twain pisał, kiedy jego ukochana żona Olivia była śmiertelnie chora. Opowiadając historię stworzenia świata, opowiadał o sobie i o swojej żonie. Być może dlatego Adam i Ewa to postacie żywe, pełne temperamentu, autentyczne, czuć więź między bohaterami, wzajemną miłość. Historia, którą zobaczymy, niewiele ma wspólnego z biblijną opowieścią, poza nawiązaniem do pobytu pierwszych rodziców w Rajskim Ogrodzie oraz wygnaniem ich z tego ogrodu.

Tekst i reżyseria:
Marek Brand
Obsada:
Ewa – Ewa Dziedzic
Adam – Marek Brand
Muzyka:
Paweł Zagańczyk
Konsultacje scenograficzne:
Anna Molga

Aula Szkoły Podstawowej nr 1, ul. 31 Stycznia 21
Bilety: 15 zł normalny, 10 zł ulgowy
(do kupienia w Chojnickim Centrum Kultury, ul. Młodzieżowa 44, od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00)

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.