15-lecie Chojnickiego Studia Rapsodycznego

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza na obchody jubileuszu Chojnickiego Studia Rapsodycznego, które w tym roku obchodzi swoje 15-lecie. Pokazane zostaną spektakle chojnickiego teatru oraz monodram gościa specjalnego prof. Jarosława Gajewskiego.

PROGRAM

Czwartek 3 października, godz. 18:40
Otwarcie wystawy zdjęć Daniela Frymarka „15 lat Studia w obiektywie”

Czwartek 3 października, godz. 19:00
Spektakl „Moralność Państwa Dulskich” – BRAK BILETÓW

Spektakl oparty jest na kultowym tekście Gabrieli Zapolskiej z początku XX wieku. Mimo, że od czasu pierwszej premiery upłynęło ponad 100 lat, sztuka nie traci na aktualności. Postawa głównej bohaterki, nazywana „dulszczyzną”, prezentuje pozorną moralność, jednak tak na prawdę żyje w zakłamaniu i obłudzie. Przedstawienie Studia Rapsodycznego pokazuje, że nie tylko Pani Dulska nie jest wzorem cnót wszelakich. Każdy z bohaterów ma tu jakiś cel, który stara się osiągnąć. Nie ma znaczenia czy poprzez niewinny flirt, przemyślaną intrygę czy też perfidny szantaż. Kto wygra tę walkę i za jaką cenę? Zobaczcie sami.

Obsada: Marcelina Wolnikowska, Sonia Synak, Oliwia Bakhaus, Melania Podolska, Karolina Piątek, Szymon Myszka, Radosław Ginter, Łukasz Sajnaj
Reżyseria: Łukasz Sajnaj

Piątek 4 października, godz. 19:00
Spektakl „Dzieło sztuki” oraz obchody 15-lecia teatru

Przedstawienie opowiada o tym jak w dzisiejszych czasach opinie innych ludzi mogą budować albo co gorsza niszczyć poczucie wartości drugiego człowieka. Często nie jesteśmy świadomi jak wielką moc mają słowa, które wypowiadamy lub te, które zamieszczamy w internecie. Spektakl choć atrakcyjny dla widza dotyka rzeczy trudnych. Daje jednak widzowi szansę na chwilę refleksji o konsekwencjach krytyki, za którą tak często nikt nie chcę wziąć odpowiedzialności.

Obsada: Błażej Tachasiuk, Łukasz Sajnaj, Angelika Muzolf, Marcelina Wolnikowska,
Reżyseria: Grzegorz Szlanga

Sobota 5 października, godz. 19:00
Spektakl „Opowieść o okrutnym zbójniku Folsztyńskim i nieszczęsnym kacie Holczuszce”

Przedstawienie dotyczy porządku władzy i gier politycznych. Słychać w nim aluzje do Praskiej Wiosny. Opowiada o systemie politycznym wykluczającym opozycję. Istotną jednak wartością tekstu Zelinki są barwne postaci Króla, Zbójnika i Kata oraz relacje i gry między nimi. Królowie reprezentują obecną władzę, Zbójnik –opozycję, a Kat – aparat ucisku. W opowieści Zelinki wszyscy są jednak przede wszystkim ludźmi – ze swoimi słabościami, ambicjami i nieoczekiwanymi przebłyskami wielkości. Napięcia między nimi pełne są iskrzenia, ale wiodą czasem też do wzruszenia. Niezwykła jest pointa spektaklu, której jednak nie wypada nam zdradzać.

Opracowanie tekstu, reżyseria, opracowanie plastyczne i muzyczne oraz wykonanie – Jarosław Gajewski

Bilety: 15 zł
KUP BILET

Niedziela 6 października, godz. 12:00
Spektakl „Ronja, córka zbójnika”

Spektakl w wykonaniu młodych aktorów Studia powstał na podstawie książki Astrid Lindgren. Jest to opowieść o miłości silniejszej niż spory i o dzieciach mądrzejszych od dorosłych. Ronja i Birk – dziewczynka i chłopiec pochodzący z dwóch walczących ze sobą rodów zbójnickich – wbrew rodzicom stają się sobie bardzo bliscy. Para łobuzów buntuje się przeciwko światu dorosłych – rzeczywistości konfliktu, rozbojów i wzajemnej nienawiści. Nauczycielom i ich uczniom, rodzicom i dzieciom „Ronja, córka zbójnika” dostarczy tematów do rozmowy o ważnych pojęciach i wartościach dla nas dorosłych i naszych dzieci. Przedstawienie dla dzieci w wieku powyżej 6 lat.

Obsada: Agata Wodowska, Róża Stolp, Cyprian Podolski, Marta Andrejczuk, Marta Chmara, Amelia Rybacka, Michalina Garus, Julia Stanisławska
Scenariusz i reżyseria: Ada Zakrzewska

Niedziela 6 października, godz. 14:00
Próba otwarta z aktorami Studia – prowadzi Jarosław Gajewski

Wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie – Jarosław Gajewski – poprowadzi próbę otwartą z aktorami Studia przy udziale widowni. Materiałem wyjściowym będzie jedna ze sztuk Becketta. Celem próby jest zademonstrowanie jak powstaje spektakl teatralny.

UWAGA! Wstęp na spektakle „Moralność Państwa Dulskich”, „Dzieło sztuki” i „Ronja, córka zbójnika” jest bezpłatny. Konieczne jest wcześniejsze odebranie zaproszenia w kasie ChCK (1 osoba może odebrać 2 zaproszenia). Na próbę otwartą wstęp wolny (bez zaproszeń).

Zapraszamy!

źródło: Chojnickie Centrum Kultury

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.