Kolejne ofiary oszustów – tym razem okradli metodą na hydraulika

W miniony piątek chojniccy policjanci odnotowali kradzież na tzw. ”hydraulika”. Schemat działania przestępców był podobny jak w przypadku oszustw na wnuczka, czy też pracownika socjalnego – dwóch mężczyzn podających się za hydraulików wchodzi do mieszkania, jeden nakazuje sprawdzać wodę w kranach i pilnuje właścicieli, gdy drugi w tym czasie plądruje mieszkanie. Poszkodowane osoby straciły kilka tysięcy złotych i biżuterię. Policjanci apelują o wzmożoną czujność. Nie bądźmy łatwowierni i nie dajmy się oszukać.

W miniony piątek policjanci z chojnickiej komendy zostali powiadomieni o kradzieży na tzw. „hydraulika”. Do tego przestępstwa tym razem doszło na terenie Chojnic.  Kradzieży dokonali dwaj mężczyźni w wieku około 30 i 60 lat. Zadzwonili oni do jednego z mieszkań przedstawiając się jako hydraulicy. Poinformowali właścicieli mieszkania, że w ich bloku są zapchane rury kanalizacyjne i będą oni je udrażniać. Jeden z nich nakazał właścicielom wejść do łazienki i spuszczać wodę w prysznicu i toalecie sypiąc w tym czasie do rur proszek. W czasie kiedy małżeństwo wykonywało polecenia „hydraulików”, jeden z nich pilnował ich, a drugi pod pozorem że idzie sprawdzić drożność rur piętro niżej plądrował mieszkanie. Po wyjściu oszustów seniorzy szybko zorientowali się, ze padli ofiarą złodziei. Poszkodowani mieszkańcy Chojnic stracili kilka tysięcy złotych i biżuterię.

Policjanci apelują, aby nie dać się nabrać na fałszywych hydraulików, pracowników opieki społecznej, wnuczków, a nawet policjantów. Jeśli cokolwiek budzi w nas niepokój lub wątpliwości, co do tożsamości przedstawiających się osób, które pod różnym pretekstem chcą wejść do naszego domu, natychmiast informujmy Policję. Szybka reakcja zwiększa szansę na złapanie oszustów.

 

źródło:Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach

 

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Jedna odpowiedź do “Kolejne ofiary oszustów – tym razem okradli metodą na hydraulika”

  1. monia pisze:

    ludzie nie mają serca starsze osoby co odkładały całe życie bezczelnie okradać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.