Spotkanie z Jarosławem Kretem

Urząd Miejski w Chojnicach i Chojnickie Centrum Kultury zapraszają w sobotę 9 marca o godz. 17:00 na spotkanie z podróżnikiem, fotoreporterem i dziennikarzem Jarosławem Kretem.

Jarosława Kret – studiował egiptologię, archeologię śródziemnomorską i afrykanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował jako prezenter i reporter Teleexpressu, prowadził swoje autorskie programy telewizyjne: Klub Podróżników i Kino Klubu Podróżników. W latach 2002–2016 prowadził prognozę pogody w Telewizji Polskiej.

Należał do pierwszego, założycielskiego składu redakcyjnego polskiego wydania magazynu „National Geographic” (1998–2001), w którym przez trzy lata pełnił funkcję redaktora. W tym czasie był też autorem artykułów i fotoreportaży w National Geographic Polska. W TVP Info prowadził autorski program „Planeta według Kreta”, w którym opowiadał o kulturze i obyczajach zwiedzanych przez niego krajów. Później współtworzył na antenie TVP Info cykliczny program pt. „Polska według Kreta”. Od grudnia 2018 jest prezenterem pogody w Radiu Złote Przeboje, gdzie w 2017 prowadził program podróżniczy „Cztery kąty i Kret piąty” z różnych miast Polski.

W Chojnicach opowie o swoich pasjach: podróżowaniu, fotografowaniu i pisaniu książek. Po spotkaniu będzie można nabyć książkę „Ziemia Święta” z podpisem autora. Spotkanie organizowane jest w ramach obchodów setnej rocznicy powrotu Chojnic do macierzy.

Sobota 9 marca, godz. 17:00
Sala kinowo-widowiskowa Chojnickiego Centrum Kultury
Wstęp wolny

Organizatorzy: Urząd Miejski w Chojnicach, Chojnickie Centrum Kultury

Zapraszamy!

źródło: Chojnickie Centrum Kultury

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.