Chojnice maja Najlepszego Dzielnicowego na Pomorzu

Dzielnicowy z Chojnic aspirant Karol Zieliński w ostatnich dniach w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zmagał się o tytuł “Najlepszego Dzielnicowego Roku” w wojewódzkich zawodach organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku. Nasz dzielnicowy okazał się najlepszy, wśród 39 policjantów wyłonionych w eliminacjach powiatowych spośród 490 dzielnicowych z całego województwa. Za miesiąc w Katowicach będzie reprezentował nasze województwo w zawodach ogólnopolskich.

W dniach (18-18.09.br) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku aspirant Karol Zieliński, który na co dzień opiekuje się jedną z dzielnic w Chojnicach zmagał się o tytuł “Najlepszego Dzielnicowego Roku” w wojewódzkich zawodach organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku.

Aspirant Zieliński lepiej od swoich kolegów poradził sobie zarówno podczas części teoretycznej jak i praktycznej. Część teoretyczna, to test wiedzy policyjnej składający się z 60 pytań, czyli znajomości przepisów prawa (kodeks karny, postępowania karnego, wykroczeń), wewnętrznych przepisów policyjnych oraz psychologii.

Podczas części praktycznej policjant musiał prawidłowo udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz wykazać się podczas strzelań taktycznych z broni służbowej.

Ponadto podczas zawodów przeprowadzana była symulacja przyjęcia interesanta. Sprawdzana była umiejętność stosowania prawa, taktyka i technika interwencji oraz zdolności do komunikacji interpersonalnej. Dzielnicowy z Chojnic okazał się w tej rywalizacji najlepszy wśród 39 policjantów z całego województwa pomorskiego. W zeszłym roku asp. Karol Zieliński w tych zawodach zajął 3 miejsce. Teraz będzie reprezentował Pomorze podczas zawodów ogólnopolskich. Zawody finałowe rozegrane zostaną za miesiąc w Szkole Policji w Katowicach.

Zmagania dzielnicowych są świetną formą doskonalenia własnych umiejętności, tak aby mieszkańcy, z którymi policjanci spotykają się w trakcie obchodów, zawsze mogli liczyć na profesjonalizm i skuteczną pomoc.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.