Centrum Diagnostyczne COVID-19 w Chojnicach

Przy Szpitalu Specjalistycznym im. J. K. Łukowicza w Chojnicach 15 maja uruchomione zostało Centrum Diagnostyczne COVID-19, tzw. drive-thru. Dzięki niemu mieszkańcy powiatu chojnickiego i człuchowskiego będą mogli wykonywać testy na obecność koronawirusa nie wychodząc z samochodu.

Chojnickie centrum diagnostyczne czynne będzie od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-13.00 i będzie przyjmować od 30 do 35 osób dziennie. W celu umówienia się na badanie należy zadzwonić do Rejestracji na infolinii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku pod numerem telefonu 58 7270505 w godz. 9.00 – 12.00, a następnie rejestratorzy na podstawie wywiadu telefonicznego skierują pacjentów do bezpłatnego badania.  Na badanie może skierować pacjenta także Powiatowy Inspektor Sanitarny. Podczas badania osoba pozostaje w swoim samochodzie, a wymaz pobierany jest z nosogardzieli i  przekazywany do WSSE w Gdańsku. Centrum obsługiwać będą żołnierze z 7. Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Drive-thru w Chojnicach jest czwartym Centrum Diagnostycznym COVID-19 w Województwie Pomorskim. Podobne centra znajdują się w: Gdyni, Gdańsku i Słupsku. W jego uroczystym otwarciu uczestniczył m.in. Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Poseł na Sejm Aleksander Mrówczyński, Starosta Chojnicki Marek Szczepański, Wójt Gminy Chojnice Zbigniew Szczepański, Burmistrz Chojnic Arseniusz Finster i dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. J. K. Łukowicza Maciej Polasik.

źródło: miastochojnice.pl

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.