10 lat Chojniczanina.pl !!!

Tak wiem – trudno w to uwierzyć. Ja też z trudem mogę uwierzyć, że czas tak szybko przeminął. Od listopada 2010 r. kiedy ukazał sie pierwszy numer Chojniczanina.pl minęło równo 10 lat i w tym czasie ukazało się 99 numerów naszego miesięcznika.

Powinno być 120? Tak – ale realia bezpłatnej gazety są inne niż statystyka. Albo są reklamodawcy i jest gazeta, albo ich nie ma i wtedy nie ma też gazety. Przez pierwsze 4 lat zdarzały sie numery podwójne (co dwa miesiące) lub jak w okresie 2014 – 2015 okresowe zawieszenie wydawania kolejnych numerów. Pierwsza seria wydawnicza liczyła 40 numerów. Druga, w kompletnie odmienionej szacie graficznej i przede wszystkim o zupełnie innym charakterze rozpoczęła sie w lutym 2016 r. i od tego miesiąca miesięcznik ukazuje się regularnie.

Miała być wielka feta, impreza dla zaproszonych gości: regionalistów, współpracowników, autorów tekstów, reklamodawców i mecenasów kultury. Niestety trzeba to wszystko przełożyć na czas kiedy skończą się trudne czasy pandemii, a na pewno kiedy „wyjdziemy” z czerwonej strefy.

Dzisiaj mogę jedynie poprzez łamy gazety podziękować wszystkim, którzy przez te 10 lat tworzyli tą gazetę. Bez Was nie było by Chojniczanina.pl. I obiecuję Wam, że kiedy tylko będzie można spotkamy się, podziękujemy sobie za współpracę i napijemy się wina.

Redaktor naczelny Jacek Klajna

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.