45 tysięcy osób skorzystało z ofert ChCK

Ponad 45 tysięcy osób skorzystało z oferty Chojnickiego Centrum Kultury po remoncie.

W pierwszych 3 miesiącach od uroczystego otwarcia, w ChCK miał miejsce cały wachlarz wydarzeń, na które tłumnie przybywali widzowie i ludzie ze świata kultury.

Pełną parą ruszyło kino. Na wielkim ekranie pojawiły się najnowsze produkcje polskie i zagraniczne, były komedie, filmy sensacyjne, animacje dla najmłodszych, jak również oscarowe perełki. Łącznie obejrzało je ponad 35 tysięcy widzów.

Centrum gościło wybitnych muzyków, aktorów oraz artystów plastyków, którzy na swoje występy, koncerty i wystawy przyciągnęli prawie 10 tysięcy widzów.

Już 6 stycznia odbył się koncert noworoczny, na którym w eleganckiej oprawie wystąpili znakomici soliści muzyki operowej i operetkowej z Orkiestrą im. Johanna Straussa. W Walentynki ChCK odwiedziła łącząca w swoich utworach elementy folku i bluesa Martyna Jakubowicz, której charyzma i charakterystyczny, mocny głos wywołały entuzjastyczny odbiór publiczności.

Nie zabrakło także muzycznej oprawy na Dzień Kobiet. Na scenie CHCK pojawiła się Warszawska Orkiestra Kameralna „Impressione” pod batutą Macieja Niesiołowskiego. Całemu wydarzeniu towarzyszyła spora dawka dobrego humoru. Z kolei Katarzyna Groniec, łącząc elementy jazzu i muzyki współczesnej oraz subtelnych wizualizacji, stworzyła emocjonalną atmosferę, zachwycając widzów profesjonalizmem, siłą głosu oraz aktualnymi tekstami.

Na nowej scenie ChCK już 18-krotnie gościł teatr. Rozpoczęło się premierą Chojnickiego Studia Rapsodycznego ,,Scrooge Show” w reżyserii Grzegorza Szlangi. Spektakl został powtórnie zaprezentowany charytatywnie, a zebrane 5000 zł zostało przekazane na budowę chojnickiego hospicjum. Ciekawym wydarzeniem była też 3. Bitwa Teatralna, w ramach której pojedynek na słowa i emocje stoczyli Marcin Bortkiewicz z „Sataną” i Błażej Tachasiuk z „Kazaniem XXI”. Z kolei w komediowej odsłonie zaprezentował się Bałtycki Teatr Dramatyczny. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. Teatry Dimmi i Tęcza przeniosły widzów do krainy bajek, których nietuzinkowi bohaterowie rozbudzili wyobraźnię dzieci oraz skłonili do refleksji dorosłych. Wszystkie spektakle teatralne obejrzało ponad 5 tysięcy widzów.

W nowej sali wystawowej ChCK swoje prace zdążyło zaprezentować już pięcioro artystów. Oko cieszyły m.in. uznane na całym świecie grafiki Rosława Szaybo, czy piękne zdjęcia Chojnic Daniela Frymarka.

W ciągu trzech miesięcy ChCK dostarczyło mieszkańcom naszego regionu całą gamę kulturalnej rozrywki, która zachwyca, bawi, skłania do przemyśleń oraz integruje społeczność. Tutaj każdy może znaleźć coś dla siebie.

Autor: Daria Lunitz

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.