„Alkohol i narkotyki”- akcja przeprowadzona przez drogówkę

policja

Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego w Chojnicach po raz kolejny przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także wyegzekwowanie przestrzegania przepisów dotyczących limitów dozwolonych prędkości. Eliminowanie z ruchu kierowców poruszających się pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka oraz nie stosowanie pasów bezpieczeństwa to również priorytety tych działań.

W miniony piątek i sobotę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach włączyli się w działania wojewódzkie i po raz kolejny przeprowadzili działania pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Akcja miała na celu przebadanie na zawartość alkoholu jak największej liczby kierujących oraz wyeliminowanie z ruchu drogowego tych, którzy mimo powszechnie obowiązującemu zakazowi odważyli się wsiąść za kółko na tzw. „podwójnym gazie”. Jazda pod wpływem alkoholu oraz przekraczanie dozwolonej prędkości są najczęstszymi przyczynami powodującymi zagrożenie bezpieczeństwa na drogach.

Przystępując do kontroli funkcjonariusze zwracali również uwagę na obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w fotelikach. Podczas tej akcji chojniccy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę po spożyciu alkoholu oraz ukarali mandatami tych, którzy nie zastosowali się do przepisów i nie podróżowali w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Podczas prowadzonych działań przebadano blisko 400 kierujących. Wśród tych osób okazało się, że 3 uczestników ruchu było pod działaniem alkoholu.

Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie pojazdem przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na minimum 3 lata oraz wysoka kara finansowa.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę, odpowiedzialność i trzeźwość na drodze. Należy mieć świadomość, że nieodpowiedzialne zachowanie może rodzić nie tylko odpowiedzialność karną dla kierowcy, ale może stać się także przyczyną tragedii.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.