Apartamenty Parkowe z gwarancją bezpieczeństwa zakupu.

Najistotniejsze kwestie dla zamierzających nabyć nieruchomość na Osiedlu Parkowym w Chojnicach.

Rozmowa z Eweliną Piechowską – specjalistką do spraw sprzedaży i marketingu, udziałowiec w spółce EWKM Sp. z o. o. sp. komandytowa.

1. Dlaczego zakup Apartamentów Parkowych jest bezpieczny dla klienta?

Deweloper, który podejmuje się tej inwestycji, czyli spółka EWKM Sp. z o. o. sp. komandytowa, musi działać zgodnie z ustawą o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, z dn. 16 września 2011 roku.

Najważniejszą rzeczą dla nabywcy jest zapewne ochrona wpłaconych środków pieniężnych. Otóż, deweloper zobowiązany jest do założenia rachunku powierniczego (otwartego lub zamkniętego), gdzie wpłacane będą pieniądze przyszłych nabywców. Są one tam bezpieczne.

Istotną rzeczą jest to, że bank wypłaca środki z powierniczego rachunku zamkniętego deweloperowi dopiero po otrzymaniu odpisu aktu notarialnego przenoszącego własność mieszkania na nabywcę. Jeżeli deweloper posiada rachunek powierniczy otwarty, bank wypłaca środki deweloperowi po stwierdzeniu zakończenia danego etapu budowy.

Ważną rzeczą jest to, że w razie wszczęcia postępowania egzekucyjnego przeciwko deweloperowi, środki znajdujące się na rachunku powierniczym nie podlegają zajęciu. Tak samo dzieje się w razie ogłoszenia upadłości spółki. Środki są bezpieczne i podlegają wyłączeniu z masy upadłości. To oznacza, że trafiają one z powrotem do osób wpłacających pieniądze.

Mogę zatem z pełnym przekonaniem stwierdzić, iż zakup apartamentu na Osiedlu Parkowym w Chojnicach, oferowanym przez spółkę EWKM Sp. z o. o. sp. komandytowa, jest bezpieczny i gwarantuje przyszłym nabywcom spokój i zadowolenie.

2. Jakie są atuty Osiedla Parkowego?

Niewątpliwym atutem Osiedla Parkowego jest jego lokalizacja. To gwarantuje Państwu, jego przyszłym nabywcom, że owa nieruchomość nie będzie tracić na swojej wartości. Lokalizacja to najważniejszy wyznacznik ceny. Warto również wspomnieć o proponowanym przez spółkę EWKM Sp. z o. o. sp. komandytowa, wysokim standardzie i innowacyjności tegoż przedsięwzięcia.
Więcej mogą się Państwo dowiedzieć w biurze sprzedaży mieszczącym się na skrzyżowaniu ulic Człuchowskiej i 14 Lutego przy rondzie 25-lecia Solidarności.

Dziękuję za rozmowę.
Karol Buława

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.