Delegacja miasta Chojnice z wizytą w CBH PAN w Berlinie

Dnia 11 lutego br. delegacja miasta Chojnice przebywała z wizytą w Centrum Badań Historycznych Polskiej Akademii Nauk w Berlinie. Wyjazd odbył się na zaproszenie dr. hab. Igora Kąkolewskiego prof. UWM w Olsztynie, a zarazem dyrektora CBH PAN. Celem wyjazdu było spotkanie robocze dotyczące organizacji wydarzeń związanych z obchodami 100. rocznicy powrotu Chojnic do Ojczyzny, przypadającej na dzień 31 stycznia 2020 r.

Podczas spotkania, dr Przemysław Zientkowski wręczył prof. Kąkolewskiemu list gratulacyjny od burmistrza Chojnic z okazji objęcia funkcji dyrektora CBH w Berlinie. Następnie przystąpiono do rozmów w sprawie organizacji wydarzeń związanych z obchodami powrotu Chojnic do Ojczyzny. Podczas spotkania poruszono również kwestię zajęć pilotażowych dla uczniów z wykorzystaniem książek w ramach projektu podręcznika do historii “Europa. Nasza historia/Europa – Unsere Geschichte”, wydawanych przez CBH PAN, jak i organizacji warsztatów dla nauczycieli.
Obchody związane z 100. rocznicą powrotu Chojnic do Macierzy będą trwały cały rok. Podczas rozmów ustalono, że jednym z przedsięwzięć zrealizowanych wspólnie z CBH będzie wykład, który wygłoszą: prof. Igor Kąkolewski i prof. Jacek Knopek.

Centrum Badań Historycznych Polskiej Akademii Nauk  istnieje od 2006 roku i jest jedną z sześciu zagranicznych placówek PAN oraz pierwszą, która posiada profil zorientowany na nauki historyczne i prowadzi własne projekty badawcze. Głównym zadaniem Centrum jest badanie polsko-niemieckiej historii wzajemnych oddziaływań w kontekście europejskim. Cele realizowane są przez długoterminowe przedsięwzięcia badawcze, projekty naukowe pracowników, imprezy i spotkania naukowe, a także publikowanie ważnych prac i wpieranie młodych naukowców. Obecnie pracuje w nim 11 osób, w tym 5 pracowników naukowych.

źródło:www.miastochojnice.pl

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.