Do Końca roku tylko 3 miesiące !

Tylko 3 miesiące, a tyle ma się jeszcze wydarzyć ! Trwają prace odbiorowe fosy. Pięknie to wygląda, myślę, że będziemy mieli nowe piękne miejsce, z którego będziemy czerpać wiele energii i wrażeń.

Mamy już przejście podziemne na dworcu. Słyszałem o potrzebie jego budowy będąc jeszcze dzieckiem. To ważny, historyczny moment.

Trwają prace odbiorowe dworca autobusowego, którego nigdy u nas nie było. Dzięki środkom unijnym i własnym kończymy ten etap inwestycji.

Przed nami przetarg na budynek główny dworca kolejowego. 12 października będą oferty. Jest zainteresowanie, ale czy oferty „zmieszczą się” w kosztorysie, tego nie wiem.

Trwa remont ul. Gdańskiej, do końca roku będzie „warstwa wiążąca”, a w maju przyszłego roku kończymy inwestycję. Za utrudnienia przepraszam.

Trwają, prace przy budowie „deszczówek”. Zbiornik „Sobierajczyka”, kolektor od Okrężnej do Parku 1000 lecia. Kończymy prace na Subisława i Dąbrowskiego. Pracujemy przy ul. Parkowej.

Powiat podjął działania na Ceynowy – Młodzieżowa! Mam nadzieję, że zalewań wodami opadowymi już nie będzie. My też budujemy odwodnienie wjazdu do garaży z Młodzieżowej.

Kończymy budowę ulic osiedlowych. Rozpoczęliśmy budowę ul. Rybackiej. To bardzo ważna i potrzebna inwestycja.

Trwają prace projektowe. Łącznice ( Derdowskiego – Strzelecka), Kościerska – Gdańska. Złożyliśmy wnioski do „Polskiego Ładu” i do „Funduszu Rozwoju Dróg Samorządowych”. Mamy projekty, czy będą pieniądze?

Kończymy projektowanie ul. Igielskiej. To duże inwestycje, na które mamy 10 mln z tzw. „tarczy”. Musimy ją zrealizować w 2022 roku, a wracając do początku – dworzec do 30.06.2023.

Taki jest plan, musimy tego dokonać !

Arseniusz Finster

Burmistrz Chojnic

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.