Dobra wiadomość

Oferty w przetargu na zachodnie obejście są konkurencyjne.

30 listopada w siedzibie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku zostały otwarte oferty na wykonawstwo zachodniego obejścia Chojnic.

Zachodnie obejście Chojnic będzie rozpoczynało się na skrzyżowaniu ulic Bytowskiej i Leśnej, a zakończy się w sąsiedztwie obwodnicy Chojnic, na wylocie drogi do Sępólna Krajeńskiego. Kosztorys z 2021 roku przewiduje na to zadanie ok. 60 mln zł.

Wniosek Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego o dotację z rządowego programu wspierania budowy obwodnic dla dróg wojewódzkich dla zachodniego obejścia Chojnic uzyskał dofinansowanie na kwotę 25 mln zł.

Ze złożonych ofert bardzo zadowolony jest burmistrz Arseniusz Finster, który powiedział naszemu reporterowi: – „Dzisiaj o godz. 9:15 w zarządzie dróg wojewódzkich dokonano otwarcia ofert na budowę zachodniego obejścia drogowego miasta Chojnice. Swoje oferty złożyło pięć firm, będę zaokrąglał do pełnych dziesiątek tysięcy. Najniższa oferta to firma Kobylarnia Mirbud 57 600 000 zł, druga firma PORR – 65 820 000 zł, trzecia Budimex 79 milionów złotych, czwarta firma PBD prawie 80 milionów złotych i STRABAG najdroższy 82 900 000 zł. Gwarancja 96 miesięcy czyli 8 lat. Patrząc na uwarunkowania budżetowe i dofinansowanie jestem przekonany że pan marszałek rozstrzygnie ten przetarg. Mam nadzieję że wygra najniższa oferta czyli 57 600 000 zł Kobylarnia Mirbud.

Przypominam, że miasto Chojnice sfinansowało wykonanie dokumentacji to jest półtora miliona złotych i dokładamy do realizacji inwestycji 9 milionów złotych czy mniej więcej 20% kosztów ponosi miasto Chojnice pozostałe środki to są środki rządowe i środki województwa pomorskiego. Dobra wiadomość”. Teraz komisja przetargowa je przegląda i sprawdza. Jeśli do końca roku będzie przetarg rozstrzygnięty i uprawomocni się, to na początku 2023 roku ruszą roboty drogowe. Trwać będą dwa lata.

przez redakcja

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.