Dwaj chojniczanie zatrzymani za posiadanie znacznych ilości narkotyków

Policjanci z referatu patrolowo interwencyjnego zatrzymali na terenie Chojnic kolejne osoby podejrzane o posiadanie narkotyków. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 20 i 22 lat, u których w mieszkaniu policjanci znaleźli i zabezpieczyli znaczne ilości środków odurzających w postaci marihuany i haszyszu. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Policjanci wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec nich środków zapobiegawczych w postaci dozoru oraz zakazu opuszczania kraju. Za popełnienie tego typu przestępstwa grozi kara do 10 lata pozbawienia wolności.

W miniony piątek dyżurny chojnickiej policji odebrał zgłoszenie dotyczące przykrego zapachu wydobywającego się z jednego z mieszkań na terenie Chojnic. Natychmiast skierował pod wskazany adres policjantów, którzy już na klatce poczuli zapach palonej marihuany. Policjanci przystąpili do działania i zapukali do tego mieszkania. Po wejściu do środka zapach ten stał się jeszcze bardziej intensywny. Mężczyzna był zaskoczony wizytą policjantów. 22-latek był bardzo zdenerwowany, próbował zasłonić ciałem rzeczy stojące na kredensie. Policjanci sprawdzili, co tam próbuje ukryć mężczyzna. Okazało się, że w pudełku oraz słoiku była poporcjowana marihuana i haszysz.

O zdarzeniu policjanci poinformowali oficera dyżurnego, który skierował na miejsce grupę dochodzeniowo-śledczą która włączyła się w prowadzone działania. Policjanci podczas przeszukania mieszkania znaleźli więcej zawiniątek z suszem roślinnym. Funkcjonariusze pracując nad sprawą ustalili także drugiego z mężczyzn, który miał związek z posiadaniem znacznych ilości narkotyków. Ten mężczyzna został przez kryminalnych zatrzymany jeszcze tego samego dnia.

Zatrzymani chojniczanie trafili do policyjnej celi i usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilość środków odurzających. Policjanci wystąpili również z wnioskiem o zastosowanie dozoru oraz zakazu opuszczania kraju.

W tej chwili policjanci ustalają źródło pochodzenia środków. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.