Dwie terenowe TOYOTY HILUX zasiliły flotę chojnickiej Policji

Dzięki środkom finansowym przekazanym przez władze powiatu chojnickiego, samorządy miast i gmin oraz Komendę Główną Policji flota samochodowa chojnickiej komendy wzbogaciła się o 2 nowe radiowozy. Uroczyste przekazanie odbyło się na dziedzińcu charzykowskiego rewiru dzielnicowych w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosława Rzymkowskiego. Dwie terenowe Toyoty Hilux zostały poświęcone, a następnie przekazano policjantom kluczyki od nowych aut. Przybyli na uroczystość samorządowcy mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnymi policyjnymi pojazdami służbowymi. Nadinspektor Jarosław Rzymkowski, a także Komendant Powiatowy Policji w Chojnicach mł.insp. Tomasz Hintz podziękowali samorządowcom za wsparcie i zrozumienie potrzeb lokalnej Policji.

Wczorajszy dzień (22.10.br.) był bardzo szczególny i bez wątpienia zapisze się na kartach historii chojnickiej jednostki Policji. Na dziedzińcu Rewiru Dzielnicowych w Charzykowach odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia 2 nowych radiowozów, których zakup sfinansowano z budżetów: powiatu chojnickiego, miasta Chojnice, gminy Chojnice, miasta Brusy oraz gminy Konarzyny. Środki samorządów lokalnych stanowiły część wartości radiowozów, pozostałe środki pochodziły natomiast z centralnego budżetu Policji. Władze naszego powiatu i lokalne samorządy od wielu lat doceniają potrzeby lokalnej Policji. Dzięki wsparciu udzielonemu przez samorządy, tabor chojnickiej komendy zwiększył się o dwie nowoczesne terenowe Toyoty Hilux . Pierwsza z nich będzie wykorzystywana przez dzielnicowych z Charzyków, którzy będą ją wykorzystywali jak zajdzie taka potrzeba do przewozu łodzi na jeziora w powiecie chojnickim, a kolejna będzie służyła policjantom z wydziału kryminalnego

Podczas uroczystości przywitano zaproszonych gości oraz nastąpiło poświęcenie i przekazanie nowych radiowozów policjantom.

Goście mogli dokładnie zobaczyć jak prezentuje się nowy policyjny tabor, który został dodatkowo doposażony, aby spełniał się w codziennej służbie. Policjanci z chojnickiej komendy dziękują za wsparcie i zapewniają, że nowe radiowozy wykorzystają w celu realizacji ustawowych zadań – po to, aby zwiększać bezpieczeństwo mieszkańców.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.