Dyżurny zatrzymał pijanego kierowcę

W sobotę  (29.09.2022 ) Dyżurny zatrzymał pijanego kierowcę .

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa oficera dyżurnego z Chojnickiej komendy, który w drodze na służbę zauważył nietrzeźwego kierującego.

Sprawdzenie stanu trzeźwości 75-letniego kierującego fordem wykazało ponad dwa promile alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy i wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

W sobotę  oficer dyżurny z Komendy Powiatowej policji w Chojnicach w drodze na służbę zauważył forda, który jechał całą szerokością drogi. Wzbudziło to podejrzenie policjanta, że kierowca może być pijany. Policjant natychmiast powiadomił o zaistniałej sytuacji oficera dyżurnego i jechał dalej za pojazdem, informując w jakim kierunku jadą. Dyżurny natychmiast skierował tam patrol ruchu drogowego. Okazał się że 75-letni mieszkaniec gminy Chojnice jest pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu. Interweniujący policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i sporządzili dokumentację, która trafi do sądu.


Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tysięcy złotych.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach

przez redakcja

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.