Dzień Seniora w Bramie Pomorza w Lipienicach

12 października można się było wybrać do galerii handlowej Brama Pomorza. Niekoniecznie na zakupy tym razem. Od godz. 13 do 16.30 trwał tam Dzień Seniora. Bo przecież siwa skroń nie jest przeszkodą w zabawie i dzieleniu się radością z bycia razem.

Dzień Seniora w Chojnicach kilka razy odbywał się w plenerze i w parku 1000-lecia miał swoją bardzo atrakcyjną oazę. Jednak złota polska jesień nie zawsze bywa łaskawa, jeśli chodzi o aurę i trzeba było pomyśleć o przeniesieniu imprezy pod dach. A ponieważ galeria handlowa Brama Pomorza jest chętna uczestniczyć i w takich wydarzeniach, więc w tym roku stała się partnerem przedsięwzięcia. Dla chętnych zostały podstawione autobusy, które odjechały z pl. Jagiellońskiego o godz. 12.30. Nie było się co martwić powrotem, do domu także zawiózł ten sam autobus – po zakończeniu imprezy.

Ruch to zdrowie

W programie tradycyjnie: występy artystyczne, pokaz zumby, konkursy z nagrodami. Popisywali się i starsi, i najmłodsi. Atrakcji nie zabrakło, co obiecywali wcześniej organizatorzy – Sabat Szefowych i Chojnickie Centrum Kultury wraz z Bramą Pomorza. Miło było posłuchać chóru „Astry”, który skupia śpiewaków w wieku 50 plus, ale i młodszych. Wszyscy z powodzeniem spełniają się wokalnie, śpiewając najrozmaitszy repertuar – od pieśni biesiadnych po kolędy. Nie zabrakło utalentowanych tancerek z ChCK. Ich wyczyny na parkiecie zapierały dech. Wielkie brawa dostały panie ze stowarzyszenia Aktywni 50 Plus, które udowadniają, że ruch to zdrowie i że tańczyć można przez całe życie. Prowadząca imprezę Daria Kwiatkowska miała przyjemność prezentować też ciekawych ludzi, takich jak Jowita Niemczyk, podróżniczka i fotografka, która opowiedziała o swojej pasji i zaprosiła do obejrzenia zdjęć z Czernobyla.

Cudeńka pod choinkę

A seniorzy mogli pobuszować wśród kramów, gdzie czekały na nich cudeńka – haftowane, malowane, wydziergane, rzeźbione itp. itd. przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej i nie tylko. Z wyprzedzeniem można się tu było zaopatrzyć w mikołajkowy lub gwiazdkowy prezent, na pewno unikatowy.

Wreszcie, każdy miał okazję dać grosik na budowę stacjonarnego hospicjum Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum – Sabat Szefowych tę inwestycję umieścił jako pierwszoplanowe zadanie, które trzeba wspierać.

O godz. 18 tego samego dnia ChCK zaprosił na okolicznościowy koncert artystów z Opery Nova.

Tekst i fot. Maria Eichler

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.