Festyn ekologiczny w „siódemce”

25 maja, społeczność szkolna Szkoły Podstawowej nr 7 zorganizowała Festyn Ekologiczny, by propagować zdrowy i aktywny styl życia.

Jak co roku wszyscy stanęli na wysokości zadania. Stoły zastawione pysznymi i zdrowymi przekąskami, kolorowe ozdoby i obrusy zachęcały do skosztowania wszystkiego, co się na nich znajdowało. Atmosfera przyjazna i radosna. Czas umilały występy dzieci, konkurencje sportowe, zajęcia artystyczne i florystyczne. Można było także skorzystać z porady dietetyka.

Atrakcji było wiele, każdy znalazł coś dla siebie. Najważniejszym jednak punktem szkolnej imprezy, była troska o nasze środowisko. Tegoroczny festyn miał uświadomić, iż odpady plastikowe destrukcyjnie działają na naszą planetę. Plastik – wróg Ziemi, a nadal tak powszechnie wykorzystywany w przemyśle. Pokazaliśmy, że można go zastąpić.

Wszystkie pyszności przygotowane przez społeczność szkolną, podawane były na szklanych lub papierowych, jednorazowych naczyniach.

W punkcie selektywnego zbierania odpadów, można było uzyskać fachową informację o segregacji śmieci, a każdy kto przyniósł makulaturę, otrzymał drzewko.

Dlatego tak ważne są choć najmniejsze działania, które przyczynią się do ochrony środowiska.

SP7

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.