IX Chojnickie Noce Operetkowe

Urząd Miejski w Chojnicach i Chojnickie Centrum Kultury zapraszają 10 i 11 sierpnia na 9. edycję Chojnickich Nocy Operetkowych. W sobotę w Fosie Miejskiej będzie można zobaczyć przedstawienie „Wesoła Wdówka”, a w niedzielę usłyszeć koncert „Viva Italia”. Początek godz. 20:00.

SOBOTA 10.08.2019 r., godzina 20.00

„WESOŁA WDÓWKA” – operetka w trzech aktach

muzyka FRANCISZEK LEHÁR
libretto VICTOR LÉON oraz LEO STEIN

„Wesoła Wdówka”- najsłynniejsze sceniczne dzieło Franza Lehara, operetka, której wszystkie arie i pieśni to niezaprzeczalne światowe przeboje – m.in. Ach, kobietki, Pieśń o Willi czy cudowny walc, nucony pod każdą długością geograficzną Usta milczą, dusza śpiewa.
Wiadomość o przyjeździe do Paryża, bogatej i pięknej wdowy po bankierze wstrząsa mieszańcami. Aby zatrzymać majątek w księstwie zostaje uknuta intryga, która zakłada wydanie za mąż Hanny Glawarii za rodaka… Jednak, nie wszystko biegnie po myśli spiskujących…
Przedstawienie z udziałem solistów Operetki Śląskiej, sceny krakowskiej, wrocławskiej i warszawskiej oraz tancerzy Baletu Opery Lwowskiej. Bogata scenografia, doskonałe kostiumy oraz zabawne libretto uzupełniają całość tego arcydzieła sztuki operetkowej. Przyjazne widowisko dostarcza kilku godzin rozrywki i przyjemności wszystkim melomanom.

Jolanta Kremer – Hanna Glawarii
Oskar Jasiński – Hrabia Daniło
Monika Rajewska – Walentyna
Ireneusz Miczka – Baron Mirko Zeta
Bartosz Nowak – Kamil de Rosillion
Jerzy Gościński – Niegus
Marcin Kotarba – Cascada
Jarek Tyran – St. Brioche

Tancerze Baletu Opery Lwowskiej

Mirosław Kril – dyrygent
Orkiestra im. Johanna Straussa

NIEDZIELA 11.08.2019 r., godzina 20.00

„VIVA ITALIA”

Włoscy artyści i włoska muzyka w Chojnicach!

Malowniczo położone Włochy, kraj inspirujący swym niezaprzeczalnym urokiem to kolebka przepięknej muzyki, pełnej słońca i burzliwych emocji. To tam urodzili się tak wybitni kompozytorzy jak Gioacchino Rossini, Giacomo Puccini czy Giuseppe Verdi, których twórczość zachwyca wiele lat po ich śmierci. Zabrzmią wielkie włoskie arie operowe, utwory opiewające piękno kraju o kształcie buta i urokliwe pieśni neapolitańskie, uwielbiane przez publiczność, która wcieli się zapewne chętnie w chór rodem z La Scali! Wystąpią znakomici włoscy artyści – sopranistka Antonella de Chiara oraz wirtuoz akordeonu Armando Rizzo. Nie zabraknie także wybitnych przedstawicieli naszego kraju, zaśpiewa Marta Ustyniak (sopran) oraz Adam Sobierajski (tenor). To będzie prawdziwa włoska muzyczna uczta!

Antonella De Chiara – sopran (Włochy)
Armando Rizzo – akordeon (Włochy)
Marta Ustyniak – sopran
Adam Sobierajski – tenor

Marek Czekała – dyrygent
Orkiestra im. Johanna Straussa

Więcej szczegółów na www.chojnickienoceoperetkowe.pl

Zapraszamy!

źródło: Chojnickie Centrum Kultury

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.