Jak płacić mniej za OC?

Kto by nie chciał płacić mniej za OC? Każdy kierowca powinien dążyć do tego, żeby jak najmniej wydać na zakup lub przedłużenie obowiązkowej polisy. Tylko jak osiągnąć ten cel? Podpowiadamy w niniejszym artykule.

Jeździć bezpiecznie i zbierać zniżki

Kluczowym czynnikiem kształtującym cenę OC jest historia ubezpieczeniowa. Generalnie im ona dłuższa i im mniej szkód w jej trakcie wyrządził kierowca, tym mniej będzie kosztować zakup lub przedłużenie obowiązkowej polisy. Staraj się więc jeździć bezpiecznie, tak aby nie powodować stłuczek, kolizji ani wypadków, bo każde takie zdarzenie odbiera część uzbieranych zniżek i wiąże się z podwyżką składki. Te zasady dotyczą przeważającej większości aut w Polsce, za wyjątkiem m.in. samochodów uznanych za zabytkowe. Dowiedz się więcej o tym, jak ubezpieczyć auto zabytkowe.

Porównać oferty

W Internecie znajdziesz liczne porównywarki ubezpieczeniowe, które pozwolą Ci na szybkie i łatwe znalezienie najlepszej, czyli de facto najtańszej oferty. W tym celu należy tylko w odpowiednim formularzu podać dane na temat samochodu i jego właściciela, aby po chwili dowiedzieć się, gdzie dostaniesz najkorzystniejsze OC. Jeśli nie jesteś za pan brat z najnowszymi technologiami, z równie dobrym skutkiem możesz udać się do agenta ubezpieczeniowego pracującego w trybie stacjonarnym, żeby wyliczył Ci składkę i pomógł w wytypowaniu najlepszej oferty. Często zdarza się, że towarzystwa w pakiecie z OC oferują dodatkowo tanie ubezpieczenie opon, które warto wziąć pod uwagę.

Opłacić OC za jednym razem

Czy wiesz, że za rozłożenie płatności na raty towarzystwa pobierają dodatkowe opłaty, w efekcie czego OC na raty jest droższe nawet o 20-30% niż polisa opłacona za jednym razem? Miej to na uwadze, jeżeli rozważasz raty.

Uczynić doświadczonego kierowcę drugim właścicielem

Jeśli jesteś młodym kierowcą bez doświadczenia, prawdopodobnie złapałeś się za głowę, gdy dowiedziałeś się, ile przyjdzie Ci zapłacić za OC. Niestety, ta grupa kierowców jest narażona na wyjątkowo wysokie składki, które dla wielu osób są zaporowe i zniechęcają w ogóle do kupowania samochodu. Istnieje jednak jedno bezpieczne i pewne rozwiązanie tego problemu, a jest nim dopisanie kolejnego właściciela do dowodu rejestracyjnego. Aby to przyniosło oczekiwany rezultat w postaci tańszego OC, drugi właściciel musi mieć wysokie zniżki za bezszkodową jazdę.

Kupić spokojne auto z małym silnikiem

Być może o tym nie wiedziałeś, ale wybór auta ma duży wpływ na cenę obowiązkowego ubezpieczenia. Mianowicie właściciele szybkich, sportowych aut płacą wyraźnie więcej za OC niż ktoś, kto jeździ Volkswagenem Polo z silnikiem o pojemności 1,2 l. Pomyśl o tym, zanim zdecydujesz o wyborze danego modelu samochodu.

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.