Jaką saunę wybrać?

sauna na wymiar

W trakcie wyboru najlepszej sauny na wymiar należy podjąć wiele decyzji, które umożliwią nabycie produktu najlepszego z możliwych. Sauna na wymiar może być więc sucha oraz mokra. Z kolei osoby, które z różnych względów nie są w stanie korzystać z saun wymienionych powyżej, mogą także sięgnąć po model określany mianem Infrared. Warto jednak wiedzieć czym charakteryzują się konkretne sauny, aby nie mieć najmniejszego problemu w wyborze odpowiedniego modelu.

Sauna na wymiar sucha dochodzi do temperatury 110 o C, a z kolei wilgotność to 20%. Za uzyskanie tak dużej temperatury odpowiada piec, gdzie znajdują się kamienie. W przypadku tego rodzaju sauny, kamienie nie zostają podlewane wodą (co stanowi najważniejszą różnicę pomiędzy sauną suchą oraz mokrą). Budowa saun tego typu odbywa się przy pomocy drewna. Dużą popularnością cieszy się świerk, cedr i jodła, ale używa się także innych materiałów oraz półproduktów. Co przemawia na korzyść sauny na wymiar? Pierwszą i zarazem najważniejszą zaletą jest oczyszczenie organizmu z toksyn, usunięcie stresu oraz uzyskanie promiennej, czystej i nawilżonej skóry. Korzystanie z sauny na wymiar dobrze wpływa na mięśnie i stawy, a także obniża ciśnienie krwi. Właśnie dlatego, jeśli nie posiada się sauny we własnym ogrodzie, warto udać się do pływalni, hoteli czy ośrodków kosmetycznych w których się znajdują i korzystać z nich minimum raz w tygodniu.

Sauna na wymiar mokra dochodzi do temperatury pomiędzy 40 a 55o C. W przypadku tej sauny wilgotność powietrza nie przekracza 40%. Omawiana sauna jest najlepsza dla człowieka, gdyż temperatura, która w niej panuje nie jest tak trudna do wytrzymania. Można w niej spędzić zdecydowanie więcej czasu niż w przypadku sauny suchej. Sauny na wymiar mokre posiadają oczywiście kamienie, które należy polewać wodą, dzięki czemu ilość pary jeszcze się zwiększa. Korzystanie z sauny sprawia, że toksyny oraz niepożądane substancje znajdujące się w organizmie zostają usunięte razem z potem. W związku z tym człowiek staje się zdecydowanie bardziej zrelaksowany oraz wypoczęty. Usuwany zostaje stres oraz nagromadzone negatywne emocje. Sauny na wymiar mokre są idealnym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z gorszą odpornością, gdyż wpływają one dobrze na układ immunologiczny. Budowa sauny musi przybiegać pod okiem specjalistów, gdyż nawet jeden niepożądany krok może obrócić się na niekorzyść w trakcie korzystania z sauny. W trakcie jej używanie nie można pod żadnym pozorem zapominać o uzupełnianiu płynów, gdyż można bardzo łatwo odwodni organizm.

art. partnera

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.