Jej celem jest stworzenie nietuzinkowej placówki z dobrze realizowanymi świadczeniami, marzy o zobaczeniu świata.

Placówka medyczna Gemini w swojej ponad 11 – letniej działalności zajmuje się miedzy innymi edukacją i pomocą pacjentowi w różnych problemach zdrowotnych. O działalności tej placówki z Katarzyną Karpus pielęgniarką dyplomowaną, magistrem zdrowia publicznego, nauczycielem dyplomowanym, kierownikiem Centrum Medycznego Gemini rozmawiała Sylwia Tyborska.

Jaka jest najbardziej znacząca forma działalności Centrum Medycznego Gemini ?

Znaczącym elementem działalności jest pomoc pacjentowi od edukacji bieżącej z uczeniem ludzi jak mają postępować w jednostkach chorobowych, skończywszy na pomocy i edukacji dietetycznej. Dietetyka jest również jedną z form działalności naszej przychodni. Prowadzimy bardzo profesjonalne poradnictwo dietetyczno-żywieniowe. Część tych świadczeń kontraktowana jest w ramach poradni chorób metabolicznych. W naszej poradni proponujemy również świadczenia w obszarze podstawowej opieki zdrowotnej, świadczenia lekarza i pielęgniarki środowiskowej. Staramy się to robić bardzo kompleksowo, we współpracy z całym zespołem terapeutycznym czyli lekarzem, pielęgniarką, opiekunką. Zapewniamy świadczenia w domu pacjenta jak i na bazie naszej przychodni. Zajmujemy się również realizacją opieki długoterminowej w domu pacjenta czyli pomocą pielęgniarską osobom z poważnymi dysfunkcjami. Nasza placówka jako jedyna w promieniu 120 km, która otrzymała certyfikat uprawniający do szczepień przed podróżą i wystawiania międzynarodowych dokumentów związanych z potwierdzeniem tych szczepień przed podróżami. Pracuje u nas lekarz medycyny podróży, szczepienia wykonują wyspecjalizowane pielęgniarki. Realizujemy również projekt pod nazwą palenie jest uleczalne i staramy się pomagać ludziom chcącym rzucić palenie. W naszej placówce można również uzyskać pomoc logopedów, psychologów, terapeutów , geriatry.

Co proponuje Centrum Medyczne Gemini na najbliższe miesiące ?

Już niedługo bo w każdy ostatni piątek miesiąca będziemy zapraszać mieszkańców z rożnymi problemami zdrowotnymi do udziału w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych. Chcemy w ten sposób pomoc ludziom borykającym się z różnymi przewlekłymi problemami zdrowotnymi w codziennym życiu poprzez edukacje zdrowotną, ale w szczególności edukacje żywieniową . Wiemy, że dietoterapia czyli stosowanie odpowiedniej diety jest niezwykle istotna w przypadku niektórych schorzeń . W kwietniu pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 26.04 o godz. 17.00 w Centrum Gemini na ulicy Młodzieżowej 35 . Tematyka będzie związana ściśle z chorobami krążenia, nadciśnieniem i zaburzeniami lipidowymi . Będziemy się starali przedstawić istotę schorzenia oraz założenia żywieniowe. W następnym miesiącu czyli w maju, a dokładnie 31.05 o godz. 17.00 zajmiemy się osobami z problemami jelitowymi . Już dzisiaj zapraszamy do udziału w warsztatach. Natomiast w czerwcu przed przerwą letnią spotkanie będzie skierowane do osób z dną moczanową.

Czy wśród tylu zajęć znajduje pani również czas na pasje i hobby?

Moją pasją jest praca. Lubię również aktywne formy rekreacji ruchowej . Zima jest trudnym okresem, ale jeżeli tylko sprzyjają okoliczności pogodowe bardzo lubię rower, żeglarstwo, narciarstwo. Żeglujemy z mężem zarówno po naszych akwenach rodzimych jak i po morzach , staram się być dobrym majtkiem pokładowym i dobrą prawą ręką mojego męża , który zawiaduje taką jednostką . Sama myśl o perspektywie takiego wypoczynku nakręca mnie właśnie do efektywnej pracy.

Jakie ma pani marzenia i cele życiowe?

Moim celem życiowym jest tak naprawdę rozwój zawodowy. Cały czas szkole się , uczę , ciągle coś tam robię jeżeli chodzi o rozwój merytoryczny . Moim celem jest stworzenie nietuzinkowej placówki z dobrze realizowanymi świadczeniami pielęgniarskimi, chcę rozwijać szczepienia . Dzieci praktycznie już mam wykształcone. Mam trójkę dzieci udało mi się urodzić bliźniaki . Moim celem jest ich przygotowanie do lepszego życia, dobrze wydać je za mąż , poczekać na wnuki, pokazać im parę rzeczy. Chciałabym również zwiedzić trochę świata.

Bardzo dziękuję za rozmowę.
Sylwia Tyborska

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.