Kolejni pijani kierowcy zatrzymani przez policję.

Kolejni pijani kierowcy zatrzymani przez policję.

Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu odpowiedzą dwie osoby, które wczoraj zostały zatrzymane przez policjantów. Alkomat u każdej z nich wykazał ponad 2 promile alkoholu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

We wtorek (4 października) policjanci z powiatu chojnickiego zatrzymali dwie osoby, które kierowały samochodem, będąc pod wpływem alkoholu. Alkomat u każdej z nich wykazał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Pierwszy pijany kierowca został zatrzymany około godziny 13 w gm. Brusy, 62-letni mieszkaniec Gdańska wydmuchał blisko 2,5 promila alkoholu. Kolejny nietrzeźwy został zatrzymany około godziny 21 w Chojnicach, 44-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Obydwu mężczyzną zostało zatrzymane prawo jazdy. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Apelujemy do kierowców o rozsądek na drodze. Piłeś? Nie jedź! Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach

przez redakcja

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.