Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny „Grupa MoCarta symfonicznie” – ruszyła sprzedaż biletów Koniec roku zbliża się nieubłaganie. Warto pomyśleć o prezentach gwiazdkowych i artystycznym rozpoczęciu Nowego Roku. 6 stycznia o godz. 16:00 i 19:00 w ChCK zagości Grupa MoCarta, jeden z najbardziej znanych i lubianych kwartetów muzycznych, któremu towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoników Bydgoskich. Pełen humoru program oparty został nie tylko na największych przebojach muzyki klasycznej, ale i piosenkach które nawiązują do miłości, do muzyki i żartów. Najróżniejsze gatunki i przeboje będą się przenikać tworząc spójną całość, a widzowie usłyszą wszystkie instrumenty w partiach brawurowo żartobliwych i zobaczą dobrze znanych sobie muzyków orkiestry w rolach znacznie wykraczających poza ramy klasycznych wykonań filharmonicznych. Na scenie pojawi się znakomita solistka, Agnieszka Kowaluk – mezzosopran. Dyrygować orkiestrą będzie Marek Czekała, a błyskotliwe prowadzenie zapewnia gospodyni wieczoru, Emilia Czekała. Bilety w cenie 130 zł (w przedsprzedaży do 6 grudnia) oraz 150 zł (od 7 grudnia) można kupować w kasie ChCK i przez internet

Dni kultury kaszubskiej za nami Tradycyjnie jesienią w Chojnickim Centrum Kultury rozbrzmiewa język kaszubski. Wszystko za sprawą Dni Kultury Kaszubsko-Pomorskiej, w ramach których odbyły się konkursy Eko-Art i Barwy jesieni. Zaprezentowało się 138 recytatorów i wpłynęło 926 prac plastycznych. Nagrodzone dzieła można oglądać w gablotach na Wzgórzu Ewangelickim, odwiedzając przy okazji wystawę pejzażu Jacka Jarczewskiego i Jarosławy Pabich-Szmyt wyeksponowanej na sali wystawowej. Miłośnikom folkloru proponujemy dalszą podróż z kaszubszczyzną, pełną bogactwa języka i ludowej muzyki. Przegląd teatralny „Zdrzadniô Tespisa” 5 listopada o godz. 11:00 zapraszamy do ChCK na odbywający się co roku przegląd teatrów kaszubskojęzycznych. W ramach wydarzenia wystąpią: Regionalny Teatr Dramatyczny z Luzina, Teatr Obrzędu Ludowego „Zaboracy”, teatr „Zymk” oraz chojnicki teatr „Kaszëbskô Bina”. Będzie też gość specjalny! Podczas przeglądu zobaczymy spektakl gościnny Pomorskiego teatru „Nobilis”. Artyści działający przy Miejskim Domu Kultury w Rumi wystąpią z przedstawieniem „O Witce, co chciała być stolemką”, opartym na podstawie legend i baśni kaszubskich. Wstęp wolny!

30-lecie Zespołu Pieśni i Tańca „Bławatki” Katarzyna Maliska, Leszek Karasiewicz i członkowie zespołu rozpoczęli próby i przygotowania do uroczystych obchodów jubileuszu 30-lecia istnienia.

Na uroczystą galę „Bławatki” zapraszają 24 listopada o godz. 17:00. Tego dnia na scenie ChCK wystąpi obecny skład zespołu wraz z dawnymi członkami „Bławatków”. Będzie okazja do wspomnień i gratulacji, nie tylko za sprawą przygotowywanej wystawy i archiwalnej dokumentacji fotograficznej. Tancerzom na scenie akompaniować będzie kapela „Bławatek” pod kierownictwem Romana Mechlińskiego. Szczegóły wkrótce na stronie internetowej ChCK.

Nowy projektor w kinie ChCK W chojnickim kinie po 9 latach pracy wymieniony został projektor, gdyż awarii uległa najważniejsza jego część, a jej naprawa okazała się być nieekonomiczna.

Nowy projektor firmy Barco to najnowszej klasy projektor laserowy z kontrastem 2200:1. Wyposażony jest w system do projekcji filmów w technologii 3D oraz serwer o pojemności 4 TB. Przetarg na kwotę 389 541 zł brutto wygrała firma Kinekspert z Łodzi. Chojnickiemu Centrum Kultury udało się uzyskać 50% dofinansowanie z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej.

Pozostałą kwotę ChCK wyłożyło z własnego budżetu. Mieszkańcy naszego regionu będą się mogli nadal cieszyć najwyższą jakością pokazywanych filmów, na które serdecznie zapraszamy. Ze względu na duże zainteresowanie zostały zorganizowane dodatkowe seanse filmów „Johnny” i „Ania” (3 listopada). Szczegółowy repertuar znajdziecie zawsze na stronie internetowej www.ckchojnice.pl w zakładce kino. Listopadowe święta Bezpłatne zaproszenia obowiązywać będą również na uroczystych obchodach listopadowych świąt.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Stowarzyszenie Dworek Polski zaprasza na spotkanie z muzyką okresu międzywojennego. Wystąpią laureaci Powiatowego Konkursu Kawiarenki Piosenki Polskiej oraz gość specjalny, którym w tym roku będzie Karol Drzewoszewski, twórca Trójmiejskiej Akademii Stepowania. Początek wydarzenia 11 listopada o godz. 16:00 Seniorów zapraszamy na obchody ich święta 17 listopada o godz. 18.00. Z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora czeka moc atrakcji, nie tylko muzycznych. Bogaty program artystyczny, konkursy i kawiarniana atmosfera nie pozwolą nudzić się nikomu. Chór seniora „Astry” oraz Stowarzyszenie Sabat Szefowych zapraszają do wspólnej zabawy wszystkich, którym wiek nie przeszkadza mieć nadal 18 lat!

W ostatni weekend listopada ChCK zaprasza do uczestnictwa w zaduszkach jazzowych, pełnych jesiennej nostalgii i wyśmienitej muzyki. Piotr Koperski i zespół Ex-trema zapraszają 25 listopada o godz. 17:00 do podziemi kościoła gimnazjalnego na jesienny jam session.

Dzień później, w sobotę o godz. 10:00 na scenie ChCK rozpoczną się uroczyste obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa. Będzie okazja do podziękowań, ale również promocji idei ratującej życie: Zostań dawcą krwi! Spektakl „Znaczek miłości” 10 listopada w ChCK o godz. 17:30 i 20:30 będzie można zobaczyć doskonałą komedię kryminalną z czasów PRL. Doskonała zabawa, miłosne perypetie i kryminalny wątek gwarantują niezapomniany wieczór teatralny pełen wspomnień i humoru. Oryginalne rekwizyty z lat 70- tych i kostiumy stylizowane na czasy Gierka dodają smaku temu przedstawieniu. Wystąpią znakomici aktorzy: Joanna Kurowska, Dorota Chotecka, Lesław Żurek, Martyna Kliszewska i Jakub Przebindowski. Bilety w cenie 100 zł są do kupienia w kasie ChCK i przez internet.

przez redakcja

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.