Koncert operetkowy z okazji Dnia Matki

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza 26 maja o godz. 18:00 na koncert operetkowy przygotowany specjalnie z okazji Dnia Matki. Wystąpią utalentowani i utytułowani soliści, którym towarzyszyć będzie zespół świetnych muzyków.

Chcąc zrobić przyjemność publiczności i wielu melomanom sztuki operowej i operetkowej muzycy przygotowali koncert, w którym łączą świat opery i operetki ze współczesną piosenką. Podczas koncertu usłyszą Państwo takie utwory jak: “I feel pretty” z musicalu “West side story”, “Przetańczyć całą noc” z musicalu “My fair lady”, czy wszystkim doskonale znany utwór “Brunetki, blondynki” i wiele innych.

Najpiękniejsze duety, pieśni, arie i piosenki – to wszystko złoży się na przepiękny koncert, a wspaniali artyści Magdalena Chmielecka (sopran), Marcin Pomykała (tenor) i Adam Zaremba (baryton) zagwarantują niezapomniane wrażenia artystyczne i miło spędzony czas. Akompaniować będzie trio jazzowe Bogdana Ciesielskiego, wspaniałego aranżera i pianisty. Całość z wdziękiem i klasą poprowadzi Dorota Borowicz.

Magdalena Chmielecka (sopran) – absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Laureatka Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Hariclei Darclee w Braili w Rumunii – nagroda dla Najlepszego Młodego Artysty, finalistka Międzynarodowego Konkursu Belcanto im. Vincenzo Belliniego w Catanii na Sycylii, laureatka Festiwalu Włoskiej Muzyki Operowej „Belcanto per sempre” we Włocławku. Półfinalistka Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Otto Edelmanna w Wiedniu i uczestniczka rund finałowych prestiżowego Francisco Viñas International Singing Competition w Barcelonie oraz Grand Prix de Opera Bucharest w Rumunii. W 2015 roku rozpoczęła współpracę z Operą Bałtycką w Gdańsku, gra również na scenie Opery Nova oraz współpracuje z Operą Kameralną w Warszawie.

Marcin Pomykała (tenor) – śpiewak, pedagog. Absolwent Wydziału Edukacji Artystycznej i Dyrygentury Chóralnej Akademii Bydgoskiej oraz Wydziału Wokalno- Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 8 lat od nauki gry na fortepianie, a następnie gitarze klasycznej. Jest pedagogiem Pałacu Młodzieży w Gdańsku, a jako wokalista – tenor, koncertuje solowo i współpracuje z : Operą Bałtycką, Operą na Zamku w Szczecinie, Operą Nova w Bydgoszczy, Operą Krakowską i filharmoniami: Częstochowską, Świętokrzyską, Słupską, Pomorską, Bałtycką, Sopocką Kameralną a także Filharmonią Dowcipu Waldemara Malickiego – koncertując w kraju i zagranicą oraz biorąc udział w nagraniach telewizyjnych.

Adam Zaremba (baryton) – swoją edukację artystyczną rozpoczął w Chojnicach. W roku 2011 ukończył z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W roku 2011 zdobywca III miejsca oraz nagrody za najlepsze wykonanie arii operetkowej na konkursie „Złote głosy” w Warszawie. Zdobywca „ Złotego Słowika” w Nałęczowskim festiwalu Belcanto 2012. Współpracuje z operą „Nova” w Bydgoszczy, “Operą Krakowską”, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Filharmonią im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, Filharmonią im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie, orkiestrą wojskową z Warszawy oraz orkiestrą wojskową z Torunia. Od 2017 roku współpracuje z Operą Śląską w Bytomiu.

Chojnickie Centrum Kultury
Niedziela 26 maja, godz. 18:00
Bilety: 40 zł

(do kupienia w kasie ChCK i przez internet)

KUP BILET

Zapraszamy!

źródło: Chojnickie Centrum Kultury

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.