Koncert zespołu Gospel Joy

Jeden z najlepszych polskich chórów gospel uświetni obchody 20-lecia istnienia Zboru Kościoła Chrześcijan Baptystów w Chojnicach koncertem w Chojnickim Centrum Kultury w niedzielę 2 czerwca 2019 o godz. 17.00.

Gospel Joy to poznański chór, przepełniony energią i radością, śpiewający na scenie polskiej, jak i zagranicznej od ponad 20 lat. W repertuarze zespołu znajdują się największe hity muzyki gospel, a także własne utwory, wykonywane w języku polskim i angielskim.

Żywiołowy śpiew w połączeniu z dynamiczną choreografią i barwnymi strojami sprawia, że nawet najbardziej oporna publiczność śpiewa i tańczy razem z chórem.

Gospel Joy współpracował m. in. z takimi artystami jak: Mietek Szcześniak, Natalia Niemen, Kasia Moś, Mate.O, Brian Fentress (USA), Ruth Lynch (Wlk. Brytania), Emma Nichols (USA), Mezo i Sylwia Grzeszczak.

W 2008 r. zespół zajął I miejsce na największym polskim Festiwalu Gospel w Osieku, a podczas Międzynarodowego Festiwalu Gospel w Warszawie był supportem przed koncertem Kirka Franklina (największej gwiazdy muzyki gospel).

Gospel Joy ma za sobą koncerty zagraniczne, w tym również wyjazdy misyjne do Czech (2011 r.) oraz Rumunii (2012 r.), gdzie występował z kanadyjskim chórem Toronto Mass Choir. Jako pierwszy chór gospel w Polsce poleciał na tournée do USA (2008 r. i 2015 r.) oraz Kanady (2015 r.).

Zespół w swoim dorobku ma również koncerty telewizyjne: „Z ciemności do światła” z 2006 r., w którym chór wystąpił razem z New Life’m, Mietkiem Szcześniakiem, Natalią Niemen i Basią Włodarską oraz koncert „Kolędy Świata” (2007 r.). Obydwa koncerty zostały zarejestrowane i do dziś są często emitowane przez TVP.

W 2013 r. Gospel Joy zakwalifikował się do półfinału programu TVN – „Mam Talent”.

Koncert stanowi część obchodów jubileuszu 20-lecia istnienia Zboru Kościoła Chrześcijan Baptystów w Chojnicach, w ramach którego odbędą się także:
– „Krew darem życia” – prowadzona wspólnie z PCK akcja zbiórki krwi na Rynku w Chojnicach, 01.06.2019, godz. 9.30-14.00
– Uroczyste nabożeństwo w ChCK – 02.06.2019, godz. 11.00

Cały dochód z koncertu zostanie przekazany na Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum w Chojnicach

Chojnickie Centrum Kultury
niedziela 2 czerwca 2019, godz. 17.00
Bilety w cenie 40 zł

KUP BILET

Na koncert Gospel Joy będzie można wejść również z biletem na koncert Orkiestry Symfonicznej „Soli Deo”, który miał się odbyć w tym samym terminie a został odwołany.

źródło: Chojnickie Centrum Kultury

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.