„Koperta życia” w Chojnicach

Miasto Chojnice przystępuje do realizacji programu „Koperta życia”, którego założeniem jest szybkie udzielenie pomocy osobom w wieku powyżej 60 roku życia, zwłaszcza zamieszkującym samotnie bądź w warunkach niezapewniających obecności opiekuna.

Akcja skierowana jest do osób przewlekle chorych, starszych, samotnych i polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach, kontaktach do najbliższych, danych osobowych. Koperta wraz z wypełnioną kartą informacyjną powinna być przechowywana w lodówce w widocznym miejscu. Na drzwiach lodówki, także w widocznym miejscu, należy nakleić naklejkę/magnes z napisem „TU JEST KOPERTA ŻYCIA”.

„Koperta życia” umożliwi zespołowi ratownictwa medycznego podczas interwencji uzyskanie niezbędnych informacji o stanie zdrowia osoby uprawnionej i podjęcia stosownych działań w celu ochrony jego życia i zdrowia.

Zestaw „Koperta życia” składa się z następujących elementów:

  • przezroczystej plastikowej koperty odpowiednio zabezpieczonej do trwałego przechowywania w lodówce;
  • karty informacyjnej – kartka papierowa w formacie A4,
  • naklejki samoprzylepnej na kopertę,
  • naklejki samoprzylepnej na lodówkę.

Karta informacyjna powinna być wypełniona i podpisana przez osobę zainteresowaną lub lekarza, który w obu przypadkach potwierdza informacje o stanie zdrowia pacjenta swoim podpisem i pieczątką na podstawie danych zawartych w kartotece medycznej. Karta informacyjna powinna być aktualizowana nie rzadziej niż raz w roku lub niezwłocznie po każdej zmianie sytuacji zdrowotnej uczestnika programu.

„Koperta życia” jest wydawana dobrowolnie i bezpłatnie w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Chojnicach, który jest realizatorem programu.

źródło: miastochojnice.pl

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.