Na grudzień 2019r.

06 grudnia
Chojnickie Centrum Kultury zaprasza na artystyczne spędzenie Mikołajek. W programie mnóstwo atrakcji dla dzieci. Instruktorzy Chojnickiego Centrum Kultury przygotowali dla najmłodszych i tych trochę starszych wiele atrakcji:

  • warsztaty plastyczne
  • wystawę prac dzieci i młodzieży z pracowni plastycznej ChCK,
  • spotkanie z Mikołajem,
  • świąteczne zabawy artystyczne,
  • kolędowe karaoke.

Wstęp jest bezpłatny.
Początek wydarzenia o godzinie 16:00.
Miejsce: Pracownia plastyczna ChCK, Plac Niepodległości 7, I piętro.

06, 07 grudnia
Wpadnij do Bramy Pomorza na spotkanie ze św. Mikołajem i jego reniferem! Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00 i potrwa do 21:00. W sobotę, między 14:00 – 18:00 zapraszamy wszystkie dzieci do „Kącika Elfów”, gdzie razem z Malownią będą mogły stworzyć własnego renifera!
Miejsce: Brama Pomorza, Lipienice, Podmiejska 2a.

07 grudnia
Chojnickie Centrum Kultury zaprasza na artystyczne spędzenie Mikołajek. W programie mnóstwo atrakcji dla dzieci. Warsztaty taneczne poprowadzi Tomek „Tommy” Węglewski, który zachęca do zabrania ze sobą czapki Mikołaja i zaprasza na:

  • świąteczne choreografie w rytmie hip-hop
  • poczęstunek od Mikołaja
  • zabawy ruchowe

Koszt warsztatów tanecznych: 20zł/osobę.
Ilość miejsc ograniczona!
Zapisy przyjmujemy pod adresem: e.kerplik@ckchojnice.pl lub telefonicznie: 52 397 22 15.
Początek wydarzenia o godzinie 10:00.

07 grudnia
Zapraszamy na 2 kolejkę rozgrywek ósmej edycji Rekreacyjnej Ligi Piłki Nożnej Halowej Gminy Chojnice. W tym sezonie do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn. Zawody rozgrywane są w soboty na hali przy Szkole Podstawowej w Charzykowach. Po rundzie zasadniczej, rozgrywanej w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, planowana jest faza play-off z udziałem ośmiu drużyn. Następnie odbędą się półfinały, mecz o III miejsce i finał.
Kolejka 2
Grupa A
1. Brandbud – Joga Bonito 16:20
2. Compte Fortech – Lider Rychnowy 17:00
3. Relaks – Chojnicki Rejon 17:40
Grupa B
1. Presto Stal Klawkowo – Coco Jambo Team 15:00
2. Ginter – DavBus Chojnice 15.40

07 grudnia
Zastanawiałeś się kiedyś jak wyglądałby świat, gdyby nagle przebudzili się dawni bogowie? Czy w Grecji na nowo panowałby Zeus? Czy Thor szukałby wśród fiordów kolejnych szlachetnych wojowników? Przede wszystkim – jak wyglądałaby Polska? Co stałoby się gdyby po polach zaczęła spacerować Mokosz, a Weles i Perun na nowo zaczęliby swój spór? Gdyby wszystkie słowiańskie demony zaczęły utrudniać nam codzienne życie? Czy ludzie dogadywaliby się z nimi? Jak wpłynęłoby to na możliwości rozwoju kariery? Właśnie takie i wiele innych pytań zadali sobie wolontariusze Fundacji Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej. Swoje przemyślenia przenieśli na papier w postaci rysunków i tekstów, które będzie można obejrzeć w Samorządnym Centrum Młodzieżowym! Autorkami grafik są: Karolina Gatzke, Paulina Śmigielska, Paulina Depka Prądzinska oraz Paulina Sierocińska. Autorzy tekstów to: Żaneta Jasińska, Dominika Żakowska, Milena Bankert, Wojciech Łoboziak oraz Andrzej Hołody. Podczas otwarcia wystawy będzie można spotkać twórców i wdać się z nimi w ciekawą dyskusję. Dodatkowym punktem wieczoru będzie testowa rozgrywka RPG „Przebudzenie Bogów” – gry podczas pracy nad którą powstały przedstawiane dzieła. Masz więc niepowtarzalną okazję do poznania kulisów powstawania podręcznika do RPG, zajrzenia w niewydaną jeszcze grę oraz pomoc przy jej tworzeniu! Podręcznik tworzony jest w ramach projektu „Rozwój działalności związanej z grami w Samorządnym Centrum Młodzieżowym w Chojnicach” dofinansowanego przez program Unii Europejskiej – Europejski Korpus Solidarności. Działalność Samorządnego Centrum Młodzieżowego dofinansowana jest przez Gminę Miejską Chojnice i Powiat Chojnicki.
Początek o godzinie 15:00.
Miejsce: Koszarowa 8.

07 grudnia
Ukraiński Balet Klasyczny z Kijowa zaprezentuje chojnickiej publiczności balet feeria w dwóch aktach z prologiem na motywach baśni Ernsta Hoffmanna „Dziadek do orzechów i król myszy”. Libretto: Marius Petip w redakcji Władimira Troshchenko. Wykorzystano fragmenty choreografii Mariusa Petipy, Lwa Iwanowa, Aleksandra Gorsky, zasłużonego artysty Rosji Wasilija Vainonena i Kawalera Orderu Diagilewa Anatolija Yemelyanova.
Bilety do nabycia na: Kup Bilecik.pl.
Początek wydarzenia o godzinie 18:00.
Miejsce: Centrum Park Chojnice Chojnice, ul. Huberta Wagnera 1.

11 grudnia
II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Andersa w Chojnicach zaprasza do udziału w XIX Powiatowej Olimpiadzie Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych w dniu 11 grudnia 2019 r. o godz. 10:00.Ciesząca się dużą popularnością Olimpiada daje uczniom możliwość sprawdzenia wiedzy i umiejętności językowych. W Powiatowej Olimpiadzie Języka Angielskiego może wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej, który wykazuje się celującą lub bardzo dobrą znajomością języka angielskiego (zaleca się przeprowadzenie wewnętrznych testów). Każda szkoła może wytypować co najwyżej czworo uczniów. Olimpiada zostanie przeprowadzona dwustopniowo. Pierwszy etap to pisemny test (leksyka, gramatyka, rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstu pisanego), w wyniku którego sześć osób zakwalifikuje się do etapu drugiego. W tej części uczniowie będą musieli wykazać się umiejętnością prowadzenia rozmowy na tematy ważne dla młodych ludzi, jak np.: plany na przyszłość, koleżeńskość, zainteresowania itp. Obie części Olimpiady będą skonstruowane na poziomie preintermediate z elementami poziomu intermediate. Zwycięzcy Olimpiady otrzymają cenne nagrody. Organizatorzy zobowiązują się do rzetelnego przeprowadzania egzaminu w obu częściach jak i do oprawy medialnej całej imprezy. Wszyscy uczestnicy będą mogli zwiedzić budynek II Liceum Ogólnokształcącego.
W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 602 187 939.
Początek wydarzenia o godzinie 10:00.
Miejsce: II Liceum Ogólnokształcące im.gen. Wł. Andersa w Chojnicach, ul. Świętopełka 1.

14 grudnia
Zapraszamy na 2 kolejkę rozgrywek ósmej edycji Rekreacyjnej Ligi Piłki Nożnej Halowej Gminy Chojnice. W tym sezonie do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn. Zawody rozgrywane są w soboty na hali przy Szkole Podstawowej w Charzykowach. Po rundzie zasadniczej, rozgrywanej w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, planowana jest faza play-off z udziałem ośmiu drużyn. Następnie odbędą się półfinały, mecz o III miejsce i finał.
Kolejka 3
Grupa A
1. Brandbud – Lider Rychnowy 15:00
2. Joga Bonito – Chojnicki Rejon 15:40
3. Compte Fortech – Relaks 16.20
Grupa B
1. Presto Stal Klawkowo – Czarni Ostrowite 17:00
2.Coco Jambo Team – DavBus Chojnice 17:40

13-15 grudnia
Promocja Regionu Chojnickiego zaprasza do uczestnictwa w XII Jarmarku Bożonarodzeniowym w Chojnicach. Świąteczny jarmark odbywać się będzie w samym centrum miasta, na chojnickim rynku w dniach 13-15 grudnia 2019 roku. W atmosferze oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, przy dźwiękach kolęd mieszkańcy naszego miasta będą mogli zrobić przedświąteczne zakupy, obejrzeć jasełka, skosztować świąteczne potrawy. Zapraszamy do udziału w jarmarku podmioty gospodarcze i twórców ludowych oferujących asortyment świąteczny: ciekawe prezenty, kosmetyki, galanterię skórzaną, opakowania do prezentów, ozdoby, iluminacje świetlne, słodycze, zabawki, choinki, stojaki do choinek, wypieki cukiernicze, wszelkie specjały polskiej kuchni, artykuły rzemiosła artystycznego i wszystko to, co jest związane z tradycją tych wspaniałych świąt.

15 grudnia
Aurochs zaprasza wszystkich motocyklistów do wzięcia udziału w Moto Mikołajach na Rynku w Chojnicach. Zaplanowano sporo atrakcji m.in. przyjazd Świętego Mikołaja, upominki dla dzieci, ciepłą grochówkę dla darczyńców. W trakcie imprezy zbierane będą również pieniądze na rehabilitację Oskara Grzesiaka.
Początek wydarzenia o godz. 11:00.
Miejsce: Stary Rynek w Chojnicach.

15 grudnia
Wiejski Dom Kultury w Silnie zaprasza dzieci ze szkół podstawowych oraz rodziców z małymi dziećmi na „Śnieżną Stację”. Na uczestników czeka wiele atrakcji: malowanie bombki szklanej, śpiewanie piosenek świątecznych, konkurs mikołajkowy, dekorowanie pierników, fotobudka i słodkie prezenciki.
Zapisy do 9 grudnia w Wiejskim Domu Kultury w Silnie lub pod nr tel. 533 343 446. Koszt uczestnictwa min. 10 zł do puszki WOŚP.
Początek wydarzenia 14:00.
Miejsce: Wiejski Dom Kultury w Silnie, Silno, ul. Główna 49.

Wyszczególnione imprezy są wydarzeniami planowanymi. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zmiany terminów dokonane przez organizatorów.

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.