Na listopad 2019r.

08 listopada
Zachęcamy do udziału w XX Spotkaniu z pieśnią i piosenką patriotyczną – “Cześć Polskiej Ziemi”, w ramach obchodów Święta Niepodległości i powrotu Chojnic do Macierzy. Szkoła Podstawowa nr 1 zaprasza do udziału dzieci i młodzież (solistów, zespoły). Dokładne informacje i regulamin przeglądu na stronie: sp1chojnice.szkolnastrona.pl. Zgłoszenia należy przesyłać do dnia 4.11.2019 roku na adres: Szkoła Podstawowa Nr 1, ul.31-go Stycznia 21/23, 89-600 Chojnice z dopiskiem “Piosenka Patriotyczna-2019“ lub na e-maila organizatora.
Kontakt z organizatorem: Michał Leszczyński, tel. kom. 692 342 707; e-mail: michallesz@wp.pl.
Początek wydarzenia o godzinie 10:00.
Miejsce: Chojnickie Centrum Kultury, Chojnice, ul. Swarożyca 1.

09 listopada
Gminy Ośrodek Kultury w Chojnicach serdecznie zaprasza na Gminne Obchody Święta Niepodległości które rozpoczną się o godzinie 15:00 w Wiejskim Domu Kultury w Swornychgaciach uroczystą galą listopadową wieńczącą projekt “Historia, że nawet z kuchni drogi mogą wieść ku wolności “.
Początek wydarzenia o godzinie 15:00.
Miejsce: Wiejski Dom Kultury w Swornychgaciach, ul. Mestwina 10.

09 listopada
W ramach 17 Kolejki rozgrywek o mistrzostwo Fortuna I Ligi Chojniczanka Chojnice zagra na Stadionie Miejskim w Chojnicach z drużyną Stali Mielec.
Początek spotkania godzina 16:00.
Miejsce wydarzenia: Stadion Miejski w Chojnicach, ul. Mickiewicza 12.

10 listopada
Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach, Świetlica Wiejska w Ciechocinie, Rada Sołecka w Ciechocinie oraz Bractwo Rycerskie Herbu “Tur” z Chojnic z nieukrywaną przyjemnością zapraszają do miejscowości Ciechocin na festyn św. Marcina. W programie m.in. uroczysta Msza Święta, prezentacja tańców dawnych i ludowych, degustacja rogali Marcińskich, zabawy plebejskie oraz ciepły poczęstunek.
Początek tego niezwykle interesującego wydarzenia o godzinie 13:00.
Miejsce: Ciechocin.

10 listopada
Z okazji zbliżających się obchodów Narodowego Święta Niepodległości Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zaprasza na wspaniały recital „Już nie zapomnisz mnie” w wykonaniu znakomitego aktora teatralnego i telewizyjnego, Tomasza Stockingera. Darmowe wejściówki do nabycia w sekretariacie CKiS oraz za pośrednictwem strony www.biletyna.pl.
Początek wydarzenia o godzinie 15:00.
Miejsce: Sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Sępólno Krajeńskie, ul. Tadeusza Kościuszki 4.

11 listopada
Stowarzyszenie Projekt Chojnicka Samorządność, Urząd Miejski w Chojnicach oraz Stowarzyszenie Florian zapraszają na III Bieg dla Niepodległej.
Biuro startowe pracować będzie od godz. 8:30 – 9:45.
Start biegu o godzinie 10:00.
Miejsce: Park Tysiąclecia w Chojnicach.

11 listopada
Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach oraz Gmina Chojnice z okazji Święta Niepodległości uprzejmie zapraszają na biesiadę z poczęstunkiem i wspólnym śpiewaniem – “Biesiada Sileńska”. W trakcie uroczystości m.in. koncert pt. “Polsko Kocham Cię”. W czasie koncertu usłyszymy przepiękne utwory wybitnych polskich kompozytorów w wykonaniu młodych, zdolnych artystów.
Początek wydarzenia o godzinie 16:00.
Miejsce: Wiejski Dom Kultury w Silnie, ul. Główna 49.

11 listopada
Starosta Chojnicki oraz Chojnickie Centrum Kultury uprzejmie zapraszają na spektakl z okazji Święta Niepodległości „Przygody Remusa”. Przedstawienie w wykonaniu zdolnych aktorów Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni to familijny, multimedialny spektakl z piosenkami opowiadający o losach kaszubskiego bohatera Remusa, wędrownego sprzedawcy, który postanawia uratować księżniczkę z rąk smoka. Swoją postawą krzewi ducha wolności i stacza bój z przeciwnościami. Tę epopeję kaszubską charakteryzuje wartka, bogata w perypetie akcja, realność i magia.
Bezpłatne zaproszenia są do odbioru w kasie Chojnickiego Centrum Kultury (jedna osoba może otrzymać 2 zaproszenia). Ilość miejsc ograniczona.
Początek spektaklu o godzinie 19:00.
Miejsce: Chojnickie Centrum Kultury, Chojnice, ul. Swarożyca 1.

13 listopada
Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach oraz Wiejski Dom Kultury w Ogorzelinach uprzejmie zapraszają na “Konfrontacje Patriotyczne Seniorów”. W programie występy wokalne seniorów z placówek Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach oraz poczęstunek.
Początek wydarzenia o godzinie 17:00.
Miejsce: Wiejski Dom Kultury w Ogorzelinach, ul. Boczna 1.

14 listopada
Chojnickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza 14 listopada na świetną komedię w gwiazdorskiej obsadzie i reżyserii Wojciecha Malajkata, o tym jak można wygodnie żyć w związku, jednocześnie nie wiedząc nic o sobie nawzajem. „Kłamstwo” to niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie… kłamstwa. Gwiazdorska obsada w Chojnicach: Joanna Liszowska, Adrianna Kalska, Piotr Szwedes, Mikołaj Roznerski.
Bilety: 90 zł (do kupienia w kasie i przez internet).
Początek wydarzenia o godzinie 19:00.
Miejsce: Chojnickie Centrum Kultury, Chojnice, ul. Swarożyca 1.

16 listopada
W ramach 18 Kolejki rozgrywek o mistrzostwo Fortuna I Ligi Chojniczanka Chojnice zagra na Stadionie Miejskim w Chojnicach z drużyną Wiger Suwałki.
Początek spotkania w dniu wydania gazety do druku nie został jeszcze ustalony.
Miejsce wydarzenia: Stadion Miejski w Chojnicach, ul. Mickiewicza 12.

16 listopada
W Chojnickim Centrum Kultury wystąpi jedna z największych gwiazd włoskiej muzyki popularnej Francesco Napoli. Francesco Napoli, artysta urodzony w szlacheckiej rodzinie. Ojciec pokładał w nim wielkie nadzieje, planował dla niego karierę prawniczą. Miał zostać prokuratorem lub notariuszem. Niestety, a może na szczęście mały Francesco Napoli o wiele bardziej od realizacji planów ojca wolał grać na gitarze i fortepianie a jego marzeniem było zostać muzykiem. Plany swoje zrealizował, został gwiazdą włoskiej piosenki. Utwory Francesco Napoli utrzymane w klimacie POP znane są na całym świecie. Świadczy o tym sprzedaż w 44 krajach ostatniej płyty Francesco Napoli pt. “LADY FANTASY” w ilości 12 milionów egzemplarzy. Do Polski po raz pierwszy Francesco Napoli przyjechał w 1988 roku na zaproszenie organizatorów festiwalu w Sopocie. Najbardziej popularne utwory Francesco Napoli to: “Balla Balla”, “Borneo”, “Piano piano”, “Marina” oraz przebój z ostatniej płyty “Lady Fantasy”.
Bilety: 90 zł w przedsprzedaży 110 zł w dniu koncertu.
Początek koncertu o godzinie 18:00.
Miejsce: Chojnickie Centrum Kultury, Chojnice, ul. Swarożyca 1.

17 listopada
Gminny Ośrodek Kultury w Konarzynach uprzejmie zaprasza do udziału w VII przeglądzie kabaretów “KFOKA”- Konarzyński Festiwal Otwarty Kabaretów Amatorskich. Przegląd ma charakter konkursu i skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Tematyka jest dowolna, a priorytetem jest dobra zabawa oraz przyjemna i zdrowa rywalizacja. “KFOKa” to swego rodzaju okazja do pokazania się, zademonstrowania własnej wizji humoru i refleksji w oparciu o najlepsze co posiadamy- wyobraźnię. Zapraszamy wszystkich adeptów sztuki kabaretowej do zaprezentowania się 17 listopada 2019 r. o godz. 14:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Konarzynach. W tym roku wspólnie gwiazdami wieczoru będą znane z telewizji TVS, Claudia i Kasia Chwołka.
Początek wydarzenia o godzinie 14:00.
Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Konarzynach.

17 listopada
Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach oraz Wiejski Dom Kultury w Silnie zapraszają na promocję książki “Toksyczna agentura” oraz spotkanie za autorem dr Adamem Węsierskim.
Początek wydarzenia 16:00.
Miejsce: Wiejski Dom Kultury w Silnie, ul. Główna 49.

18 listopada
DKF zaprasza o godz. 19:00 na seans filmowy „Obywatel Jones”. Nagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni najnowszy film Agnieszki Holland. Film przedstawia historię Garetha Jonesa – walijskiego dziennikarza, który w 1933 roku wyruszył do Związku Radzieckiego, aby odkryć przerażającą prawdę, stojącą za reżimem Stalina i sowiecką „utopią”. Kulisy jego reporterskiego śledztwa miały śmiertelne reperkusje, a przy okazji stały się inspiracją do powstania jednej z najsłynniejszych powieści XX wieku – „Folwarku zwierzęcego” George’a Orwella.

25 listopada
DKF zaprasza o godz. 19:00 na seans filmowy „Niezbędna konieczność”. Ciepła, ujmująca, a chwilami zaskakująca komedia o niełatwych międzyludzkich relacjach i poszukiwaniu miłości. Jest w niej miejsce na śmiech, ale i momenty wzruszenia. Pierre Perdrix prowadzi spokojne życie w niewielkim, sennym francuskim miasteczku. Jak przystało na kapitana policji, każdy jego dzień jest perfekcyjnie zorganizowany, a przez to również przewidywalny. Przynajmniej do chwili, gdy nie ma kontaktu ze swoją rodziną.

28 listopada
Park Narodowy Bory Tucholskie uprzejmie zaprasza na wykład z cyklu „Czwartkowych spotkań z przyrodą”. Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze potwierdzanie udziału w wykładach (na 3 dni przed planowanym terminem wykładu). Osoby, które nie zgłosiły chęci udziału w wykładzie a przybędą, mogą liczyć się z brakiem miejsc.
Początek wykładu o godzinie 18:00.
Miejsce wydarzenia: Siedziba Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Charzykowach, ul. Długa 33.

29 listopada
Organizatorzy zapraszają wszystkich fanów muzyki na żywo na koncert legendarnego zespołu Apteka do Pub Wlad w Chojnicach.
Bilety: przedsprzedaż 30 zł, w dniu koncertu: 40 zł.
Początek: 20:00.
Miejsce: Pub Wlad, Chojnice, Młodzieżowa 35.

30 listopada
Wszyscy doskonale znamy takie przeboje, jak „Jolka, Jolka Pamiętasz” czy „Noc Komety”, to właśnie charakterystyczny głos Felicjana Andrzejczaka zapewnił im nieśmiertelność. Te i inne piosenki z bogatego repertuaru Artysty będą mieli Państwo okazję usłyszeć na żywo już 30 listopada o godz. 18:00 w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Bilety w cenie 50 zł do nabycia za pośrednictwem stron www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl oraz w sekretariacie Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.
Początek koncertu o godzinie 18:00.
Miejsce: Sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Sępólno Krajeńskie, ul. Tadeusza Kościuszki 4.

Wyszczególnione imprezy są wydarzeniami planowanymi. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zmiany terminów dokonane przez organizatorów.

Kolejna dawka wydarzeń w grudniu.

Zapraszamy !

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.