Na maj 2019 r.

08 maja
Dnia 8 maja, z okazji Dnia Europy, o godz. 9.00 – w Chojnickim Centrum Kultury odbędzie się VII Festiwal Piosenki Obcojęzycznej „EURO-SONG” – Chojnice 2019, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach a współorganizatorem Chojnickie Centrum Kultury.

09 maja
Chojnickie Centrum Kultury zaprasza na premierę spektaklu „Meritum, to Ty?”, który utrzymany jest w konwencji recitalu teatralnego, gdzie pieśni pełnią rolę dopełniającą, komentując wydarzenia między głównymi bohaterami. „Meritum, to Ty?” jest spektaklem o spotkaniu dwójki przyjaciół, artystów, których drogi przed laty rozeszły się w niewyjaśniony sposób.
Bilety 25 zł do kupienia w kasie kina i przez internet.
Początek wydarzenia o godzinie 19:00.
Miejsce: Sala kinowo-widowiskowa Chojnickiego Centrum Kultury, Chojnice, ul. Swarożyca 1.

10 maja
Czwarty pojedynek Kewina Gruchały na zawodowym ringu. W Kościerzynie wychowanek Boxing Team Chojnice stanie do walki z doświadczonym pięściarzem Silesia Boxing – Tomaszem Gołuchem. Będzie to ostatnia konfrontacja Kewina na dystansie czterech rund. Kolejne walki, w tym pojedynek o międzynarodowy pas mistrza Polski, zaplanowane są na sześć oraz osiem rund. – Przygotowania do kościerskiego Rocky Boxing Night Kewin rozpoczął już w marcu pod okiem Dariusza Michalczewskiego i Remigiusza Kubasa.

11 maja
Chojnickie Centrum Kultury zaprasza do Centrum Sztuki Collegium ARS na koncert dwóch świetnych muzyków Andrzeja Walczaka i Andrzeja Prokopowicza. Accoustic Jazz Duo to dwóch muzyków i pedagogów na co dzień zajmujących się nauką gry na trąbce i perkusji.
Wstęp wolny.
Początek koncertu o godzinie 19:00.
Miejsce: Chojnice, Centrum Sztuki Collegium ARS (podziemia kościoła gimnazjalnego).

11 maja
W ramach rozgrywek o mistrzostwo III Ligi Kobiet Chojniczanka Chojnice zagra na Stadionie Miejskim w Chojnicach z drużyną Stali Jezierzyce.
Początek spotkania godz. 11:00 (Termin spotkania może ulec zmianie).
Miejsce wydarzenia: Stadion Miejski , ul. Mickiewicza 12.

16 maja
Chojnickie Centrum Kultury zaprasza na kolejną świetną propozycję Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina. „Gąska” Nikołaja Kalady to rewelacyjna komedia opowiadająca historię młodej pięknej aktorki, która poprzez swoje romanse wprowadza niemały zamęt w nowym miejscu pracy.„Gąska” Nikołaja Kolady to gorzka komedia, nad którą unosi się duch uniwersalnego cytatu z „Rewizora” Nikołaja Gogola: „Z czego się śmiejecie? Z siebie samych się śmiejecie!”.
Reżyseria: Paweł Szkotak,
Autor: Nikołaj Kolada,
Obsada: Żanetta Gruszczyńska – Ogonowska, Adrianna Jendroszek, Katarzyna Ulicka – Pyda, Piotr Krótki, Wojciech Rogowski, Jacek Zdrojewski.
Bilety: 40 zł.
Początek wydarzenia o godzinie 19:00.
Miejsce: Sala kinowo-widowiskowa Chojnickiego Centrum Kultury, Chojnice, ul. Swarożyca 1.

17 maja
Gorąco zapraszamy do Eksperymentarium, gdzie odbędzie się już kolejna Noc Muzeów.W tym roku będzie wyjątkowo, bo po kaszubsku. W ciekawy sposób nawiążemy do wierzeń i legend kaszubskich. Każdy z uczestników będzie miał możliwość stworzyć swój anielski kawałek Kaszub oraz uczestniczyć w czarcich grach. Ponadto posłuchamy legend z naszych okolicznych miejscowości.Może uda nam się natrafić na jakiś Skarb? Dodatkowo każdy z uczestników zapozna się z haftem kaszubskim, jego znaczeniem oraz wykona własnoręczną pamiątkę. A To wszystko w ok. 45 minut.
Start imprezy o godz. 16:00. Każde kolejne wejście o następnej pełnej godzinie i tak, aż do 21:00.
Miejsce: Eksperymentarium Chojnice, Józefa Piłsudskiego 30B.

18 maja
Bieg na 10 km i marsz nordic walking na 5 km. Impreza w ramach Grand Prix Borów Tucholskich.
Zapisy na stronie: https://dostartu.pl.
Początek wydarzenia o godzinie 16:00.
Miejsce: Czersk.

18 maja
W ostatnim spotkaniu sezonu 2018/2019 r. rozgrywek o mistrzostwo Fortuna I Ligi, Chojniczanka Chojnice zmierzy się z drużyną GKS-u Tychy.
Początek spotkania godzina 17:30.
Miejsce wydarzenia: Stadion Miejski, ul. Mickiewicza 12.

18 maja
Samorząd Województwa Pomorskiego, Nadleśnictwo Przymuszewo, Nadleśnictwo Czersk, Nadleśnictwo Rytel, Powiat Chojnicki, Gmina Brusy oraz Gmina Czersk serdecznie zapraszają do udziału w III Wielkim Spływie Kajakowym rzeką Brdą. Zbiórka na polu namiotowym w Czernicy.

22 maja
„To jest chore” – najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień. „To jest chore” mieści się w ramach wszystkiego, co może zaistnieć w szeroko rozumianych relacjach międzyludzkich, a co odbiega od normy. Idąc dalej, jest o tym, co nienormalne, bezsensowne i absurdalne w naszej codzienności. Jak mawiał Zygmunt Freud „nie ma ludzi zdrowych, są tylko niezdiagnozowani” i ten program w pełni to potwierdza. Zabawne skecze i zaskakujące puenty, których tutaj nie brakuje, świetne scenki łączące, jak i ironiczne, mądre piosenki sprawiają, że dwie godziny mijają nam bardzo szybko i czujemy zdrowy niedosyt. Wszystko wykonane na najwyższym poziomie estradowym i z pełnym zaangażowaniem. Panowie zgrabnie łączą obiektywizm z umiarkowanym realizmem nie koncentrując się wyłącznie na zaletach, ani na wadach świata i ludzi.
Bilety do nabycia na: www.KupBilecik.pl.
Wykonawcy: Mateusz Banaszkiewicz, Bartosz Demczuk, Łukasz Kaczmarczyk, Robert Korólczyk.
Początek wydarzenia o godzinie 19:00.
Miejsce: Centrum Park, Chojnice, ul. Huberta Wagnera 1.

24 maja
Dzień Matki w bałkańskich rytmach!Zapraszamy Państwa na koncert zespołu Balkan Express, który wystąpi u nas z okazji Dnia Matki, 24.05.2019 r. o godzinie 18:00. Balkan Express to grupa, której twórczość opiera się głównie na rytmach pochodzących z szeroko pojętych Bałkanów. Inspiracją muzyczną są więc tereny Serbii, Bośni czy Macedonii. Podobnie jak w piosenkach prezentowanych w tamtych rejonach, Balkan Express posiada w swoim repertuarze utwory radosne, niezwykle temperamentne, przy których nie sposób usiedzieć w miejscu, ale też takie, które wypełnione są smutkiem oraz tęsknotą.
Bilety w cenie 50 zł do nabycia w sekretariacie CKiS w godzinach 7:00- 15:00.
Początek wydarzenia o godzinie 18:00.
Miejsce: Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Sępólno Krajeńskie, ul. Tadeusza Kościuszki 4.

25 maja
W ramach rozgrywek o mistrzostwo III Ligi Kobiet Chojniczanka Chojnice zagra na Stadionie Miejskim w Chojnicach z drużyną Sztorm II Gdańsk.
Początek spotkania godz. 11:00 (Termin spotkania może ulec zmianie).
Miejsce wydarzenia: Stadion Miejski ul. Mickiewicza 12.

25 maja
Chojnickie Centrum Kultury uprzejmie zaprasza na koncert zespołów JIVE oraz Wookman. Zespół JIVE powstał w styczniu 2019 roku, a założyli go Irek Stanisławski (Evergreen), Leszek Mazur i Piotr Budnik (Spin), do projektu dołączył Marcin Łucyszyn (Minesota) i Artur Kowalski (Soulbox). JIVE jest świetną kombinacją muzyków, którzy grali różne style muzyczne, ale łączą i ich dobre rockowe fascynacje. Grają muzykę melodyjną, która odzwierciedla się w ich stylistyce. Wookman to zespół grający szeroko rozumianą muzykę fusion. Kompozycje często bywają rozbudowane, pozostawiając instrumentalistom dużo miejsca na improwizację. Zespół eksperymentuje z formą utworów, rytmami i i ich brzmieniem.
Skład:Janusz Łangowski – instrumenty klawiszowe, trąbka Maciej Klik – gitara elektryczna Paweł Nagórski – gitara basowa, Bartłomiej Nowak – perkusja.
Bilety:10 zł – przedsprzedaż, 20 zł – w dniu koncertu.

26 maja
Chojnickie centrum Kultury zaprasza o godz. 18:00 na koncert operetkowy przygotowany specjalnie z okazji Dnia Matki. Wystąpią utalentowani i utytułowani soliści, którym towarzyszyć będzie zespół świetnych muzyków. Najpiękniejsze duety, pieśni, arie i piosenki – to wszystko złoży się na przepiękny koncert, a wspaniali artyści Magdalena Chmielecka (sopran), Marcin Pomykała (tenor) i Adam Zaremba (baryton) zagwarantują niezapomniane wrażenia artystyczne i miło spędzony czas. Akompaniować będzie trio jazzowe Bogdana Ciesielskiego, wspaniałego aranżera i pianisty. Całość z wdziękiem i klasą poprowadzi Dorota Borowicz. Adam Zaremba (baryton) – swoją edukację artystyczną rozpoczął w Chojnicach. W roku 2011 ukończył z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
Bilety: 40 zł (do kupienia w kasie ChCK i przez internet).
Początek wydarzenia o godzinie 18:00.
Miejsce: Sala kinowo-widowiskowa ChCK.

30 maja
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach ogłasza XXV Ogólnopolski Konkurs Poetycki Jednego Wiersza, organizowany w ramach XXV Chojnickiej Nocy Poetów. Zapraszamy osoby piszące wiersze do udziału w kolejnej edycji. Termin nadsyłania utworów upływa 30 maja 2019 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 3 sierpnia, podczas Chojnickiej Nocy Poetów.

Wyszczególnione imprezy są wydarzeniami planowanymi. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zmiany terminów dokonane przez organizatorów.

Kolejna dawka wydarzeń w czerwcu.

Zapraszamy !

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.