Na październik 2019r.

03 października
Chojnickie Centrum Kultury zaprasza na obchody jubileuszu Chojnickiego Studia Rapsodycznego, które w tym roku obchodzi swoje 15-lecie. W ramach obchodów zachęcamy do udziału w otwarciu wystawy zdjęć Daniela Frymarka „15 lat Studia w obiektywie”.
Początek wydarzenia o godzinie 18:40.
Miejsce: Chojnickie Centrum Kultury, Chojnice, ul. Swarożyca 1.

03 października
Chojnickie Centrum Kultury zaprasza na spektakl „Moralność Państwa Dulskich”. Wstęp jest bezpłatny. Konieczne jest wcześniejsze odebranie zaproszenia w kasie ChCK (1 osoba może odebrać 2 zaproszenia).
Początek wydarzenia o godzinie 19:00,
Miejsce: Chojnickie Centrum Kultury, Chojnice, ul. Swarożyca 1.

04 października
Chojnickie Centrum Kultury w ramach obchodów jubileuszu Chojnickiego Studia Rapsodycznego, które w tym roku obchodzi swoje 15-lecie, zaprasza na spektakl „Dzieło sztuki” oraz obchody 15-lecia teatru. Wstęp jest bezpłatny. Konieczne jest wcześniejsze odebranie zaproszenia w kasie ChCK (1 osoba może odebrać 2 zaproszenia).
Początek wydarzenia o godzinie 19:00,
Miejsce: Chojnickie Centrum Kultury, Chojnice, ul. Swarożyca 1.

05 października
Stowarzyszenie LekTURa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają czytelników, mieszkańców Chojnic i powiatu na VI Noc w Bibliotece pod nazwą „Biblioteka liter”.
Zapraszamy w godz. 18:00-22:00.

05 października
W ramach 12 Kolejki rozgrywek o mistrzostwo Fortuna I Ligi Chojniczanka Chojnice zagra na Stadionie Miejskim w Chojnicach z drużyną Odry Opole.
Początek spotkania godzina 18:00.

05 października
Stowarzyszenie LekTURa i Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach zapraszają do udziału w Dyktandzie o Pióro Bibliotekarza, które odbędzie się w trakcie VI Nocy w Bibliotece. Dyktando będzie jednym z punktów Nocy i rozpocznie się o godz. 18:15 w sali konferencyjno-widowiskowej (pokój 103). Na dyktando obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona. Zapisać można się osobiście w Czytelni MBP lub telefonicznie pod numerem 52 397 28 07. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród nastąpi pod koniec Nocy w Bibliotece, około godz. 22:00 w Czytelni. Zapraszamy do udziału!

05 października
W Chojnickim Centrum Kultury niesamowita gratka dla miłośników teatru. Znany z wielu ról, a szerokiej publiczność z kultowego serialu „Miodowe Lata”, Jarosław Gajewski zagra swój monodram „Opowieść o okrutnym zbójniku Folsztyńskim i nieszczęsnym kacie Holczuszce”. Spektakl będzie prezentowany w ramach obchodów 15-lecia, które będzie trwało od 3 do 6 października w Chojnickim Centrum Kultury.
Bilety: 15 zł (do nabycia w kasie ChCK lub przez internet).
Początek wydarzenia o godzinie 19:00.

05 października
Klub Strzelecki LOK Chojnice wspólnie z Stowarzyszeniem Miłośników Historii Gryfa Pomorskiego „Cis” Męcikał, Pasjonaci Historii Militarnej „Orzeł” Chojnice, Jednostka Strzelecka 4001 im. Szarych Szeregów, Polish War Machine – Chojnice zapraszają do wzięcia udziału w I pierwszym pikniku militarnym. Każdy będzie mógł za darmo postrzelać, będą konkursy, będą nagrody, będą pokazy, będą kiełbaski, będzie wystawa, będą przejażdżki na motorach. Spotykamy się w szczytnym celu w godzinach od 10 do 16 na terenie dawnej strzelnicy Bractwa Kurkowego przy ul. Podlesie. Będziemy robić zbiórkę na leczenie, dziecka naszego kolegi klubowego, które choruje na autyzm.

06 października
Chojnickie Centrum Kultury w ramach obchodów jubileuszu Chojnickiego Studia Rapsodycznego, zaprasza na spektakl „Ronja, córka zbójnika” w wykonaniu młodych aktorów Studia, który powstał na podstawie książki Astrid Lindgren. Wstęp jest bezpłatny. Konieczne jest wcześniejsze odebranie zaproszenia w kasie ChCK (1 osoba może odebrać 2 zaproszenia).
Początek wydarzenia o godzinie 12:00.
Miejsce: Chojnickie Centrum Kultury, Chojnice, ul. Swarożyca 1.

06 października
Chojnickie Centrum Kultury zaprasza na próbę otwartą z aktorami Studia. Wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie – Jarosław Gajewski – poprowadzi próbę otwartą z aktorami Studia przy udziale widowni. Materiałem wyjściowym będzie jedna ze sztuk Becketta. Celem próby jest zademonstrowanie jak powstaje spektakl teatralny.
Wstęp wolny.
Początek wydarzenia o godzinie 14:00.
Miejsce: Chojnickie Centrum Kultury, Chojnice, ul. Swarożyca 1.

06 października
Wyjątkowy koncert Alicji Majewskiej, której towarzyszyć będzie na stałe współpracujący z Nią kompozytor, pianista i akompaniator, jednocześnie autor muzyki większości Jej piosenek, świętujący z wybitną piosenkarką OKRĄGŁY JUBILEUSZ – Włodzimierz Korcz. Ponadto na scenie pojawi się akompaniujący Im już od 5 lat „Warsaw Opera Quartet”. Wspaniała kariera sceniczna Alicji Majewskiej trwa ponad 40 lat. Pierwszy sukces w solowej karierze osiągnęła w 1975 r. na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z piosenką „Bywają takie dni”. Wylansowała szereg przebojów m. in. „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Być kobietą”. Ostatnio przeżywa szczególny okres aktywności estradowej. W 2013 r. wydała płytę pn. „Piosenki, z których się żyje”, a w 2016 r. „Wszystko może się stać”.
Początek o godzinie 19:00.
Miejsce: LO im. Filomatów Chojnickich, Chojnice, ul. Nowe Miasto 4.

07 października
Odbędzie się spotkanie wyborcze z Barbarą Nowacką, liderką listy wyborczej Koalicji Obywatelskiej w okręgu gdyńsko – słupskim. Barbara Nowacka, przewodnicząca Inicjatywy Polska, jedynka na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej w okręgu gdyńskim spotka się z mieszkańcami Chojnic o godz. 17 w Centrum Edukacyjno – Wdrożeniowym.
Wstęp wolny.

10 października
Burmistrz Chojnic i Chojnickie Centrum Kultury zapraszają na koncert, w którym zagrają i zaśpiewają muzycy takich zespołów jak Raz Dwa Trzy, Voo Voo czy Trebunie Tutki. W październiku już po raz czwarty odbędą się „Chojnickie Dni Tischnerowskie”, w trakcie których zapraszamy Państwa na szereg imprez dedykowanych pamięci ks. prof. Józefa Tischnera – wybitnego myśliciela, będącego zawsze blisko ludzi i ich ważnych spraw. Planowane wydarzenia o charakterze naukowym, kulturalnym i rozrywkowym zwieńczy koncert: „Tischner Mocna Nuta”. Ten wyjątkowy koncertpoprowadzi dla Państwa i gawędami okrasi Kazimierz Tischner, młodszy brat prof. Józefa Tischnera.
Bilety w cenie 30 złotych do nabycia w kasie ChCK i przez internet. Przy zakupie dwóch biletów – audiobook „Kto chce zachować życie” otrzymają Państwo w prezencie.
Początek wydarzenia o godzinie 19:00.
Miejsce: Chojnickie Centrum Kultury, Chojnice, ul. Swarożyca 1.

12 października
Burmistrz Miasta Chojnice Arseniusz Finster zaprasza mieszkańców ROD „Metalowiec” na spotkanie dotyczące omówienia inwestycji powiązanych z budową infrastruktury drogowej oraz sieci wodociągowo – kanalizacyjnej.
Spotkanie odbędzie się o godz. 11.00 w hali sportowej Centrum Park Chojnice przy ul. Huberta Wagnera 1.

13 października
Paryż… Od stu lat oczy (i uszy) świata są zwrócone na piosenkę francuską, która się urodziła pod dachami Paryża, na Polach Elizejskich, pod Wieżą Eiffla, w Lasku Bulońskim i przy szklanej piramidzie przed Luwrem. To muzyka znaczona takimi nazwiskami jak Edith Piaf, Joe Dassin, Dalida, Mireille Mathieu. To kankan, kabarety (na czele z „Moulin Rouge”!), a nawet upiór – bo przecież to właśnie w gmachu opery paryskiej straszył bohater powieści i musicalu. Zapraszamy na dwugodzinne spotkanie z muzyką francuską, dające okazję do wzruszeń i uśmiechu, jak to zwykle bywa pod dachami miasta zakochanych.
Początek koncertu o godzinie 18:00.
Miejsce: Centrum Park Chojnice, Chojnice, ul. Huberta Wagnera 1.

15 października
Popularny dziennikarz i publicysta Szymon Hołownia przyjedzie do Chojnic. Spotkanie autorskie z odbędzie się w ramach Chojnickich Dni Tischnerowskich w Chojnickim Centrum Kultury w godzinach 12:30 – 14. Spotkanie jest bezpłatne, ale trzeba odebrać na nie wejściówki (dostępne w kasie ChCK).

17 października
Zapraszamy do Chojnickiego Centrum Kultury na spektakl „Przygoda z ogrodnikiem”. To czarna komedia z zaskakującą puentą wybitnego kanadyjskiego autora – Norma Fostera. Para aktorów – Państwo Dzicy, po latach pracy w teatrze, porzucają ambicje i mizerne życie aktorów teatru objazdowego. Zostają ekspertami od samodoskonalenia osobowości i jeżdżą po świecie ze szkoleniami motywacyjnymi. Kiedy są na szczycie kariery ich małżeństwo powoli się rozpada. Jaki udział ma w tym ogrodnik Państwa Dzikich… Czy z pomocą stanowczej agentki uda im się pozostać na szczycie, a jednocześnie odnaleźć prawdziwych siebie i odnowić wzajemną miłość?
Początek wydarzenia o godzinie 18:00.
Miejsce: Chojnickie Centrum Kultury, Chojnice, ul. Swarożyca 1.

18 października
Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół i placówek kulturalnych powiatu chojnickiego do udziału w konkursie recytatorskim Eko-Art 2019. Myślą przewodnią kolejnej edycji konkursu jest przyroda i dbałość o jej nieskazitelne piękno. Wybrane wiersze lub fragmenty prozy można recytować w języku polskim lub kaszubskim. Prezentacje oceniać będzie powołana przez organizatorów Komisja Artystyczna.
Karty zgłoszenia uczestnictwa prosimy dostarczać do Chojnickiego Centrum Kultury do dnia 18.10.2019 r.
Zgłoszenia można: przesłać pocztą na adres: Chojnickie Centrum Kultury ul. Swarożyca 1, 89-600 Chojnice, wysłać e-mailem na adrese.kerplik@ckchojnice.pl, lub dostarczyć osobiście w godzinach od 8.00 do 16.00

24 października
Park Narodowy Bory Tucholskie uprzejmie zaprasza na wykład z cyklu „Czwartkowych spotkań z przyrodą”. Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze potwierdzanie udziału w wykładach (na 3 dni przed planowanym terminem wykładu). Osoby, które nie zgłosiły chęci udziału w wykładzie a przybędą, mogą liczyć się z brakiem miejsc.
Początek wykładu o godzinie 18:00.
Miejsce wydarzenia: Siedziba Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Charzykowach, ul. Długa 33.

Wyszczególnione imprezy są wydarzeniami planowanymi. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zmiany terminów dokonane przez organizatorów.

Kolejna dawka wydarzeń w listopadzie.

Zapraszamy !

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.