Na Szlaku Kultur

Już w najbliższą niedzielę 23 sierpnia 2020 roku Stowarzyszenie “Dworek Polski” zaprasza na VII Ogólnopolski Konkurs Kapel Ludowych Na Szlaku Kultur Chojnice 2020 wszystkich miłośników polskiego folkloru. W Chojnickim Centrum Kultury od godz. 10:00 do 17:00 prezentować się będą kapele i zespoły ludowe z różnych regionów Polski. W tym roku ludowi artyści zaprezentują twórczość regionu Kaszub, Kujaw, Ziemi Lubuskiej, Wielkopolski, Rzeszowa, Dolnego Powiśla oraz Dolnego Śląska.

Na scenie będziemy gościć kapele, które już po raz kolejny odwiedzą region chojnicki, ale i zespoły, które zaprezentują się na chojnickiej scenie po raz pierwszy. Zaprezentują się między innymi Zespół Bukowina ze Zdroiska, Kapela Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca “Tursko”, Zespół Folklorystyczny Kłopocianie, Kapela “Smolniczanie”, Zespół Polne Maki, Amatorski Zespół Artystyczny “Drzewiczanie”, Zespół Ludowy “Marezianki”, Zespół “Przyjaciółki”, Kapela “Swaty”, Zespół Leśne Echo oraz rodzime zespoły kaszubskie: Kapela “Purtki”, Kapela “Bławatek” oraz Kaszubski Zespół Modraki z Parchowa.W tym roku impreza będzie odbywała się w szczególnych warunkach z zachowaniem rygorów bezpieczeństwa podczas epidemii wirusa COVID-19, w tym: zakrywanie usta i nosa oraz dezynfekcja dłoni. Każda osoba uczestniczy w wydarzeniu na własną odpowiedzialność.Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny do zapełnienia limitu miejsc na widowni.

Impreza realizowana jest w ramach zadania pn. “Na Szlaku Kultur Majówka Chojnice 2020” , które dofinansowane jest ze środków Powiatu Chojnickiego i Miasta Chojnice. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie “Dworek Polski”, współorganizatorami Miasto Chojnice i Powiat Chojnicki, a partnerem Chojnickie Centrum Kultury.  

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.