Nabór do „szkoły mundurowej”

Chcesz poznać tajniki służb mundurowych, zdobyć wiedzę w zakresie pracy w policji, wojsku, straży pożarnej czy służbie więziennej oraz uzyskać dodatkowe certyfikaty i uprawnienia, tak przydatne w codziennym życiu? Chcesz konkurować w zawodach klas mundurowych, brać udział w wyjazdach na poligon, uczestniczyć w zajęciach na strzelnicy czy z samoobrony?

Zapraszamy do Szkoły Technicznej BZDZ w Chojnicach! Od 2014 roku kształcimy młodzież w zawodzie technik logistyk w klasach mundurowych o profilach: wojskowym, policyjnym, strażackim i służby więziennej. Nauka rozpoczyna się uroczystym ślubowaniem, które co roku odbywa się w I Pomorskiej Brygadzie Logistycznej w Bydgoszczy. W procesie edukacji młodego pokolenia kładziemy nacisk na kształtowanie postawy patriotycznej, rozwijanie sprawności fizycznej oraz predyspozycji psychicznych do pracy w służbach mundurowych.

Doskonale wykwalifikowana kadra przygotowuje uczniów do egzaminu maturalnego, egzaminów zawodowych, pracy w zawodzie – tak potrzebnym w każdym przedsiębiorstwie. W trakcie nauki organizujemy wyjazdy sprawnościowo – szkoleniowe związane z wybranym profilem. Ponadto uczniowie mają możliwość skorzystania z udziału w kursach zawodowych, płacąc tylko za egzamin. Dzięki naszemu innowacyjnemu kształceniu tzw. systemowi dualnemu, czyli powiązaniu teorii, praktyki i dodatkowych kursów zawodowych nasi absolwenci są bardziej konkurencyjni na rynku pracy i mają większe szanse na zatrudnienie. Uczniowie biorą udział w zajęciach na strzelnicy, w zakresie samoobrony, mają możliwość uzyskania uprawnień płetwonurka oraz Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy – za darmo!

Jesteśmy Szkołą Techniczną w Chojnicach, której absolwenci otrzymują dodatkowe punkty uwzględniane na wyższych uczelniach branżowych oraz podczas rekrutacji do pracy w wojsku, policji, straży pożarnej i służbie więziennej. Każdy uczeń po zakończeniu edukacji w naszej szkole uzyskuje suplement/dokument do świadectwa, zawierający informacje o zrealizowanym profilu zajęć: wojskowym, policyjnym, strażackim, służby więziennej.

Współpracujemy z Ministerstwem Obrony Narodowej, nasi uczniowie uczestniczą w Pilotażowym Programie wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych.

Ponadto współpracujemy z 34 Batalionem Radiotechnicznym w Nieżychowicach, z licznymi jednostkami i instytucjami wojskowymi, policją, strażą pożarną i służbą więzienną oraz z Klubem Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy.

W tym roku szkolnym złożyliśmy wniosek o staże międzynarodowe finansowane ze środków UE w ramach projektu ERASMUS +. Nasi uczniowie uzyskują wysokie noty, doceniane przez Prezesa Rady Ministrów w formie stypendium dla najlepszych uczniów. Biorą udział w licznych konkursach i olimpiadach, zajmując wysokie miejsca na szczeblu powiatu i województwa.

Należy zaznaczyć, co ważne i z czego jesteśmy dumni – zajęliśmy 32 pozycję w województwie w rankingu przeprowadzonym przez miesięcznik edukacyjny „Perspektywy”, biorąc w nim udział po raz pierwszy. Ponadto społeczność uczniowska chętnie organizuje pomoc potrzebującym, czynnie włącza się w akcje charytatywne i angażuje w wolontariat.

Serdecznie zapraszamy na Drzwi Otwarte Szkoły Technicznej BZDZ w Chojnicach w środę 3 kwietnia 2019 o godz.15:30! Planujemy spotkanie z nauczycielami, instruktorami, uczniami, ponadto odbędą się pokazy przygotowane przez służby mundurowe i wiele innych atrakcji. Zapraszamy wszystkich kandydatów oraz ich najbliższych na smaczną wojskową grochówkę.


Szkoła Techniczna BZDZ w Chojnicach, ul. Kościerska 10 (budynek po telekomunikacji) kontakt: 882 616 197, e-mail: chojnice@bzdz.pl

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.