Nagrody i stypendia starosty rozdane

Tancerki na podium – z nagrodami starosty. A oprócz nich – regionalista Kazimierz Jaruszewski i plastyczka oraz miejska konserwator zabytków Marlena Pawlak – ze stypendiami.
24 maja w sali obrad Rady Powiatu wicestarosta Jacek Klajna wraz z Ireną Laską, dyrektorką wydziału edukacji wręczyli nagrody i stypendia starosty. – Wymyśliliśmy te stypendia, żeby dać szansę zdolnym ludziom z powiatu, nie tylko z miasta, gdzie te stypendia od paru ładnych lat są, w każdym razie dłużej niż u nas – przypominał Jacek Klajna. – Szkoda tylko, że tak mało ich dziś mamy okazję wręczyć… Za to więcej jest nagród i to dla tancerek, które zdobywają laury nie tylko w kraju, także na świecie. I zaraz sobie przypominam, jak leciałem z Burgas, wsiadam do samolotu, a tu dziewczyny z Chojnic, tancerki właśnie witają mnie:

  • Dzień dobry, panie Jacku…Czy to może byłyście wy?
    Sądząc po reakcjach, to jednak była to inna ekipa…

Same dziewczyny
W Chojnicach i okolicach talentów w tej dziedzinie nie brak, więc nic dziwnego, że nagród było kilkanaście. Dostały je: Michalina Garus, Agata Kłopotek Główczewska, Milena Krzoska, Zuzanna Lońska, Bianka Ostrowska, Julia Rekowska, Julia Różycka, Weronika Siegmiller, Wiktoria Żywicka – wszystkie z Klubu Tańca Sportowego Piętro Wyżej i Akademii Tańca Piętro Wyżej oraz Nadia Czupa, Jasmina Kloskowska, Marika Paluch, Amelia Pawlak i Julia Religa z Chojnickiego Centrum Kultury. Nagrody wynoszą po 1 tys. 500 zł.

Stypendia tylko dwa
Stypendia za szczególne osiągnięcia w twórczości artystycznej, upowszechnianie kultury i opieki nad zabytkami – dostali Marlena Pawlak (2 tys. 500 zł) i Kazimierz Jaruszewski (4 tys. zł). Co ma powstać w wyniku stypendialnego wsparcia? Marlena Pawlak planuje cykl rzeźb z gliny do umieszczenia w otwartej przestrzeni, a poza tym obrazy na płótnie i fotografie wykonane metodą analogową. Zaś Kazimierz Jaruszewski, którego pasją jest nie tylko historia jego szkoły (LO im. Filomatów Chojnickich), ale także wszystko, co związane z nazewnictwem, zamierza wydać kolejną publikację – tym razem mają to być szkice o nazwach wybranych miejscowości w powiecie chojnickim oraz obiektów kulturalnych i przyrodniczych.W sumie starostwo przeznaczyło na nagrody i stypendia 27 tys. 500 zł. Mało?
Może z każdym rokiem pula będzie się zwiększać…
Tekst i fot. Maria Eichler

przez redakcja

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.