Nie dla czadu program ochrony mieszkańców Chojnic.

Uchwałą nr XLI/477/18 z dnia 22 stycznia 2018 r. Rada Miejska w Chojnicach przyjęła program ochrony mieszkańców Chojnic przed zatruciem tlenkiem węgla „Nie dla czadu”. Celem programu jest zwiększenie bezpieczeństwa określonej grupy mieszkańców miasta Chojnice poprzez zakup 300 czujek tlenku węgla i bezpłatne zainstalowanie ich w gospodarstwach domowych. W celu efektywnego przeprowadzenia programu „Nie dla czadu”, dla osób objętych programem i dla uczniów szkół podstawowych, przeprowadzone zostaną zajęcia edukacyjne przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Chojnicach i Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach. Program adresowany jest do osób starszych, niepełnosprawnych, osób w rodzinie będących w trudnej sytuacji materialnej i osób samotnie gospodarujących będących w trudnej sytuacji materialnej. Czujniki będą montowane w lokalach mieszkalnych, w których występuje zagrożenie emisji tlenku węgla czyli używane są urządzenia z otwartą komorą spalania.

Udział w programie jest dobrowolny w oparciu o złożony wniosek który można otrzymać w:

1. Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Plac Niepodległości 7, 89-600 Chojnice,
2. Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, ul. Gdańska 51, 89-600 Chojnice,
3. Straży Miejskiej w Chojnicach, Stary Rynek 1, 89-600 Chojnice,

O zakwalifikowaniu do programu decyduje kolejność zgłoszeń, jednakże osoba spełniająca więcej niż jedno kryterium uzyskuje pierwszeństwo.

Wnioski można składać do dnia 28 lutego 2018 r.

Czujniki będą instalowane i uruchamiane przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Chojnicach i Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach.

wiecej informacji na stronie http://strazmiejskachojnice.pl/nie-dla-czadu-program-ochrony-mieszkancow-chojnic/

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.