Nowe połączenie Szczecinek – Trójmiasto

Pociągiem do pracy i szkoły

To zupełnie nowa jakość na linii kolejowej 210 Chojnice – Szczecinek. Z początkiem września zaczął kursować bezpośredni pociąg relacji Szczecinek – Człuchów – Chojnice – Trójmiasto. Pociąg o nazwie TUR to odpowiedź na oczekiwania mieszkańców dwóch sąsiadujących województw.

Do tej pory podróż ze Szczecinka, Czarnego czy Człuchowa do Trójmiasta wymagała przynajmniej jednej lub więcej przesiadek. Ale to już przeszłość. O zupełnie nowe połączenie bezpośrednie przez Chojnice do Trójmiasta mieszkańcy apelowali już od pewnego czasu. Dzięki współpracy samorządów województw pomorskiego i zachodniopomorskiego udało się ten pomysł zrealizować.

Spalinowy skład wyjeżdża ze Szczecinka o godzinie 6:31, a do Gdyni Głównej dojeżdża o 10:05. Pomiędzy Szczecinkiem a Chojnicami zatrzymuje się na wszystkich stacjach i przystankach. W drogę powrotną TUR z Gdyni Głównej wyrusza o 16:11 a do Szczecinka przyjeżdża o 19:36.

Rankiem 4 września na stacji Szczecinek kierownik pociągu ogłosił odjazd składu o numerze 80990.

– To długo wyczekiwane połączenie. To spełnienie oczekiwań wielu środowisk, od młodzieży po seniorów – mówił tuż przed wyjazdem Leszek Bonna, wicemarszałek województwa pomorskiego.

Chwilę później TUR wyruszył po raz pierwszy w trwającą trzy i pół godziny podróż. O tym, jak ważne dla tej części województwa pomorskiego jest to wydarzenie mówili zadowoleni  pasażerowie pierwszego TUR-a.

– To ogromne ułatwienie dla podróżujących. Znacznie szybciej będzie można dostać się do szkoły, czy pracy – opowiadali młodzi ludzie, którzy jechali tego ranka ze Szczecinka do Człuchowa.

Na zalety pociągu zwracał również uwagę Burmistrz Szczecinka Daniel Rak.

– Mamy nową jakość podróży do Gdańska i Gdyni. A pociągiem ze Szczecinka będzie można dojechać nawet na Hel – informował.

Pociąg TUR to nie jedyna zmiana w rozkładzie jazdy na linii Chojnice – Szczecinek. Na tory wyjedzie również dodatkowa wieczorna para pociągów: Szczecinek 20:20 – Czarne 20:39 – Człuchów 21:09 – Chojnice 21:24 oraz Chojnice 21:35 – Człuchów 21:50 – Czarne 22:19 – Szczecinek 22:38.

przez redakcja

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.