O zmianach i planowanej modernizacji ChDK z dyrektorem placówki Radosławem Krajewiczem rozmawiała Sylwia Tyborska.

Na czym polegają zmiany i czego dotyczy modernizacja budynku ChDK?

Główne wejście do ChDK zostało zamknięte. Czekamy na projekt nowego wejścia od strony Wzgórza Ewangelickiego. Mam nadzieje, że ten remont potrwa do końca września. Jednocześnie został rozstrzygnięty przetarg na ekran i nagłośnienie nowego kina cyfrowego. W najbliższych dniach będziemy podpisywać umowę z dostawca. Uruchomienie kina planujemy na koniec września początek października. Oczywiście otwarcie kina musi się zgrać czasowo z remontem.

W jaki sposób będą odbywały się zajęcia i imprezy w ChDK do czasu zakończenia remontu?

Wszystkie zajęcia i imprezy do czasu powstania nowego wejścia do ChDK są odwołane, ale też żadne imprezy nie były planowane. W okresie letnim nie odbywają się zajęcia dla dzieci natomiast imprezy organizowane przez ChDK są imprezami plenerowymi. Zorganizowaliśmy wspólnie z Biblioteką Publiczną i Urzędem Miejskim Noc Poetów , Chojnickie Noce Operetkowe . Mam nadzieje, że zajęcia ruszą od września czy października . Zajęcia plastyczne i muzyczne na stale będę odbywały się w Gimnazjum nr 1.

Jak będzie wyglądało nowe kino w ChDK?

Dostaniemy projektor cyfrowy, nowy ekran i cały system nagłośnieniowy. Będziemy mogli wyświetlać filmy w 3D, będziemy mogli emitować dźwięk w technologii dolby surround, także zapowiada się bardzo ciekawie i przyjemnie. Modernizacja sali kinowej nie jest możliwa , ponieważ są to duże środki. Przypominam , że właśnie składamy wniosek dotyczący dofinansowania nowego budynku ChDK. Jeśli dostaniemy to dofinansowanie to możliwe, że w przyszłym roku będziemy burzyć stary obiekt i budować nowy. Dlatego też nie chcemy przeprowadzać zbyt wielu prac renowacyjnych w starym budynku.

Dziękuję za rozmowę.
Sylwia Tyborska

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.