Pijany kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej

PIJANY KIEROWCA NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI DROGOWEJ

Policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrole drogowe na terenie Chojnic. Na jednej z Chojnickich ulic zauważyli motorower, bez tablicy rejestracyjnej, oświetlenia, a jego kierowca i pasażer nie mieli kasków. Kierowca nie reagował na sygnały zaczął uciekać. Okazało się, że mieszkaniec gm. Chojnice był pod wpływem alkoholu, dodatkowo ma cofnięte uprawnienia do kierowania oraz aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 5 lat pozbawieni wolności.

Policjanci z chojnickiej drogówki na jednej z ulic zauważyli motorower, który nie miał tablicy rejestracyjnej, oświetlenia, a jego kierowca i pasażer nie mieli kasków ochronnych. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Kierowca jednak nie reagował. Policjanci natychmiast rozpoczęli pościg, ponadto zauważyli jak pasażer w trakcie jazdy wyrzucał z kieszeni bluzy przedmioty. Po przejechaniu kilku ulic kierujący motorowerem zjechał na chodnik. W tym momencie policjanci postanowili go wyprzedzić, ten stracił panowanie nad pojazdem  i uderzył w  bok radiowozu, po czym wraz z pasażerem zaczęli uciekać pieszo. Po chwili policjanci zatrzymali kierującego. Podczas badania stanu trzeźwości alkomat wykazał ponad pół promila alkoholu. Policjanci sprawdzili zatrzymanego  w policyjnych systemach, okazało się, że ma on cofnięte uprawnienia do kierowania oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci sprawdzili trasę ucieczki motoroweru, gdzie znaleźli woreczek strunowy z narkotykami, prawdopodobnie wyrzucony przez pasażera. Jak się okazało po sprawdzeniu była to amfetamina. Zatrzymanie pasażera, który oddalił się z miejsca zdarzenia jest kwestią czasu.

Dziś prawdopodobnie kierujący usłyszy zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, prowadzenia pojazdu pomimo zakazu oraz  prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym za co grozi grzywna do 30 tysięcy złotych.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach

przez redakcja

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.