Planujesz wziąć kredyt? Sprawdź co potrzebujesz!

Kredyt na dowód? Nie ma tak prosto – to nie pożyczka, potrzebujesz czegoś więcej. Czego konkretnie? Przeczytaj więcej na temat przygotowań w konkretnym banku. Przygotowanie jest podstawą wzięcia opłacalnego, korzystnego kredytu.

Cel

Być może czujesz zaskoczenie, nie czytając o formalnościach, ale kwestii ogólnej, teoretycznej. Jednak to właśnie cel, bardzo konkretny, jest potrzebny, żeby zacząć rozmowę o kredycie. Pierwsze pytanie: czy na pewno go potrzebujesz? A jeśli tak, to czy na pewno masz realne podstawy, żeby sądzić, że go spłacisz? Zajrzyj na kredytowo.org i zobacz, jakie są ceny kredytów obowiązujące na rynku. Nawet jeżeli zarabiasz w tym momencie na przyzwoitym poziomie, nie wiadomo, jak będzie za kilkanaście czy kilkadziesiąt miesięcy. Nie chodzi o to, żeby zniechęcać się do kredytów, bo często to jedyne wyjście, żeby sfinansować marzenia o domu czy mieszkaniu albo załatać dziurę w domowym budżecie. Potrzebny jest jednak konkretny cel i pomysł na spłatę, tak aby nie wpaść przez przypadek w spiralę zadłużenia.

Warunki kredytu

Nie podejmuj decyzji o podpisaniu umowy kredytowej, zanim nie poznasz wszystkich szczegółów zobowiązania. Jakie jest faktyczne oprocentowanie? Jakie kary grożą za opóźnienia zapłaty? Jakie są warunki poręczenia? Przykładów można mnożyć. Z całą pewnością powinno Ci zależeć na szybkiej spłacie, jednak trzeba wyważyć proporcje pomiędzy liczbą rat a ich wysokością. Na szczęście wiele elementów kredytu ustala się indywidualnie.

Sprawdź na stronie banku, jakie formalności trzeba będzie wypełnić. Oprócz dowodu osobistego na pewno będziesz potrzebować dokumentów, które potwierdzają Twoją zdolność kredytową, a więc na przykład wyciąg z rachunku bankowego, rozliczenie roczne PIT czy kopię umowy o pracę. Pamiętaj, że banki chcą wiedzieć o Twoim życiu finansowym naprawdę wiele. Nie wszystkim się to podoba, dlatego w przypadku mniejszych kwot wiele osób wybiera pożyczki-chwilówki na prostszych zasadach. Rozważ, co jest najbardziej opłacalne w Twoim przypadku. Nie kieruj się intuicją czy reklamami, a twardymi danymi, liczbami.

Potrzebujesz konsultacji i porównywarki

Fakty są takie, że wielu z nas gubi się w świecie bankowości. Pomocna okazuje się więc konsultacja u doradcy kredytowego, który wynajduje najlepsze oferty i pomaga w przygotowaniu wszystkich potrzebnych dokumentów. Z jego wsparciem masz pewność, że nie przeoczysz żadnych formalności, co opóźniłoby otrzymanie kredytu. To szczególnie ważne w przypadku kredytów hipotecznych.

Jeśli chodzi o Internet, znajdziesz w nim szereg poradników i bezpłatnych narzędzi, które ułatwiają poszczególne procedury. Na przykład porównywarka kredytów samochodowych kredytowo.org jest potrzebna na samym początku, ponieważ stanowi zestawienie ofert pod kątem kosztów zobowiązania. Wybierz kredyt, który najbardziej pasuje do Twoich potrzeb i jest stosunkowo tani.

 

(art. sponsorowany)

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.