Podpisanie umowy na wykonanie projektu rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 212

W dniu 13 marca br. w Urzędzie Gminy Chojnice podpisana została umowa w sprawie udzielenia pomocy finansowej Województwu Pomorskiemu z przeznaczeniem na wykonanie dokumentacji projektowej rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 212.

Na mocy tej umowy Powiat Chojnicki, Gmina Miejska Chojnice i Gmina Chojnice sfinansują w całości wykonanie dokumentacji projektowej, która będzie podstawą dla realizacji robót budowlanych na odcinku drogi nr 212 Chojnice – Wolność. Planuje się, iż finansowanie budowy pokryją w 50% samorządy Powiatu Chojnickiego, Gminy Miejskiej Chojnice i Gminy Chojnice, a w 50% Województwo Pomorskie.

Zakres projektowanej inwestycji obejmuje nową nawierzchnię jezdni na odcinku ok. 3 kilometrów od skrzyżowania Chojnice – Charzykowy do rejonu miejscowości Wolność. W ramach zadania przewiduje się zaprojektowanie i budowę nowych skrzyżowań, chodników, ścieżki rowerowej, oświetlenia i odwodnienia drogi. Planuje się, iż dokumentacja projektowana zostanie zrealizowana w ciągu roku, a jej szacunkowa wartość to 390 tys. zł. Realizacja inwestycji na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej rozpocznie się najprawdopodobniej w 2022 r

źródło: miastochojnice.pl

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.