Policjanci kontrolują autokary

policja chojnice

Policjanci z chojnickiego ruchu drogowego niemal każdego dnia przyjmują zgłoszenia związane z kontrolą autokarów, sprawdzając czy dzieci bezpiecznie mogą wyruszyć w drogę. Podczas takich kontroli policjanci zwracają uwagę na m.in. zużycie opon, sprawność systemów hamowania i kierowania, oświetlenie oraz wyposażenie pojazdu. Wszelkie nieprawidłowości i usterki techniczne mogą zakończyć się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i niedopuszczeniem autokaru do dalszej jazdy. Do takiej sytuacji doszło wczoraj podczas kontroli jaką przeprowadzali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej policji w Chojnicach. Jej końcowym efektem było ukaranie mandatem karnym kierującego oraz niedopuszczenie do wyjazdu autokaru na wycieczkę.

31 maja rano policjanci z chojnickiej drogówki przystąpili do kontroli autokaru, który miał przewieźć dzieci na wycieczkę szkolną. Podczas wykonanych czynności mundurowi nie mieli zastrzeżeń co do stanu trzeźwości kierującego. Natomiast w trakcie prowadzonej kontroli okazało się, że kierująca nie posiadała przy sobie licencji na przewóz osób, a autokar nie może kontynuować dalszej drogi z uwagi na brak obowiązkowego wyposażenia pojazdu oraz niesprawne światła cofania w pojeździe. Dodatkowo policjanci stwierdzili też u kierowcy naruszenie czasu pracy kierowcy. Policjanci nie dopuścili pojazdu do dalszej jazdy i ukarali kierującą mandatem karnym. Po kontroli przewoźnik, podstawił drugi, sprawny autobus z innym kierowcą, którym dzieci pojechały na wycieczkę.

Niebawem rozpoczną się tak długo oczekiwane przez uczniów wakacje, a co się z tym wiąże, wzrosło zapotrzebowanie na przeprowadzanie takich kontroli. Dlatego w celu przeprowadzenia jak największej liczby takich kontroli policjanci już teraz apelują i przypominają, aby wcześniej zgłosić termin planowanego wyjazdu. Najlepiej uczynić to z kilkudniowym wyprzedzeniem. W przypadku chojnickiej komendy należy zwrócić się pisemnie lub dzwonić pod niżej wymienione numery telefonów:

Od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-14:00
tel. /47/ 74 36 201 lub /47/ 74 36 205 – Wydział Ruchu Drogowego.

W pozostałych dniach i godzinach:
tel. /47/ 74 36 222 Oficer Dyżurny KPP w Chojnicach

przez Redakcja Chojniczanin.pl

Reklama

pompy ciepła chojnice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.